Üniversiteliler sınav yorgunluğunu toyluk kampında atıyor

Toyluk ve Spor Bakanlığına bağlı Kastamonu Yolkonak Cahillik Kampı’nda ağırlanan üniversiteliler, sınav yorgunluğunu atarken dinlence yapıp sevinçli fasıla geçirdi.

Kastamonu’de, Bilgisizlik ve Spor Bakanlığına sınırlanmış yurtlarda mütezayit 226 kız mektepli, deneyimsizlik kampına katıldı.

Vize sınavlarının peşi sıra öğrenciler 3 zaman boyunca kampta derrace, tırmanış, macera parkuru, okçuluk, halk sanatları, karikatür, paintball, topluluk oyunları ve zipline etkinlikleri yaptı. Öğrenciler aynı zamanda, el oyunları, münazara ve seyretme eğitimi aldı.

Akşamları dinlenme kampı ateşi yakıp enerjik müzik eşliğinde şarkılar belirten öğrenciler, 3 gün doğayla çöz içe antlaşma geçirerek imtihan yorgunluğunu attı.

Kamp programı sorumlusu Nuran Savran, AA muhabirine haddinden fazla bereketli benzeri dinlenme kampı gerçekleştirdiklerini söyledi.

Liderler adına gençlerin kamplardan en bol şekilde yararlanması için ellerinden geleni yaptıklarını anlatan Sarban, “Arkadaşlarımızın iyicene sıra geçirmeleri için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Arkadaşlarımız sabahleyin 10.00’dan akşam ezanı yemeğine büyüklüğünde 10 etkinliğimizi tekerlek tekerlek gerçekleştiriyorlar.” dedi.

Öğrencilerin sosyal ve şahsi gelişimleri açısından bu etkinliklerin çok eke olduğunu kaydeden Deveci, “Kastamonu’birlikte okuyan, KYK yurtlarında artan 226 öğrencimiz kampta birbirleri ile tanışıp kaynaşmış oluyor. Değişik kültürlerin kaynaşması anlamına birlikte geliyor bu dinlenme kampı. Onları bildik, birbirleri ile tanıştırdık. Tığ kaynaştık, birbirleri ile kaynaştırdık, mebzul kim varlar diyoruz.” diye konuştu.

“Hem dinleniyor hem eğleniyoruz”

Kampa katılan öğrencilerden Sema Kurudal ise Deneyimsizlik ve Spor Bakanlığına teşekkürname ederek, “Sınav sonrası gayet eğlendirici ve usanç kamera ayrımsız aktiflik oldu. Hem dinleniyor hem eğleniyoruz. Sabahları etkinliklerimiz oluyor. Geceleri dahi şeb eğlencelerimiz oluyor. Halay, oyun, oyunlar oynuyoruz. Kullanılmamış ihvan edindik.” ifadelerini kullandı.

Yekta Sanal birlikte Urfa’dan geldiğini belirterek şunları kaydetti:

“Çokça ırak olduğu üzere ailemin yanına gidemedim. Imtihan stresinden ufuk kafam doluydu. Buraya gelince kendime ilk kânun ayırdım. Benim için haddinden fazla güzelce oldu. Kampta yaptığımız aktiviteler, buradaki güvenlik, yemekler temas molekül haddinden fazla bereketli, çokça beğendim. Elan ilk gençlik kamplarına tek katılmamıştım, herkese katılmalarını kaynak ediyorum.”

Share: