Ukrayna Dışişleri Vekil Yardımcısı Nikolenko: Tehditler almaya bitmeme ediyoruz

Ukrayna Dışişleri Vekil Yardımcısı Oleg Nikolenko, Ukrayna’nın daraç dışı temsilciliklerine tehditlerin sürdüğünü tabir etti. Nikolenko, “Paketler efsanevi gözleri içeriyordu. Paketler bire bir sıvıya batırılmış ve buna fiyat gelen bir kokuya cemaat” dedi.

Ukrayna Dışişleri Icra Vekili Yardımcısı Nikolenko yoluyla yapılan yazılı açıklamada, ” İspanya’daki yıldırı saldırısının ardından Macaristan, Hollanda, Polonya, Hırvatistan, İtalya’daki büyükelçilikler, Napoli ve Krakow’daki başkonsolosluklar ve Brno’daki konsolosluklara hunriz paketler geldi. Paketler hayvan gözleri içeriyordu. Paketler bire bir sıvıya batırılmış ve buna denk gelen bire bir kokuya erbap. Bu mesajların anlamını inceliyoruz” dedi.

“SİNDİRME KAMPANYASI”

Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmytro Kuleba, bu paketlerin tıpkı sindirme kampanyasına bakım ettiğini rapor ederek, “Ukrayna büyükelçiliklerine ve konsolosluklarına yönelik dolgunca planlanmış ayrımsız terör ve sindirme kampanyasının yürütüldüğüne tanımak için nedenlerimiz var. Diplomatik cephede Ukrayna’yı durduramayarak bizi sindirmeye çalışıyorlar. Fakat bu girişimlerin anlamsız olduğunu kolaylıkla söyleyebilirim. Ukrayna’nın zaferi amacıyla hareketli bir şekilde çalışmaya bitmeme edeceğiz” diye konuştu.

Share: