Türksat Mümasil Uydu Yarışması amacıyla 20 Kasım’a büyüklüğünde müracaat alınacak

TEKNOFEST bünyesinde bu yıl 8’incisi düzenlenecek “Türksat Mümasil Peyk Yarışması” üzere referans süreci 20 Kasım’da sona erecek.

Türksat AŞ’den yapılan açıklamaya bakarak, yarış, pervaz etabının üstelik aralarında meydan aldığı 6 farklı aşamadan oluşacak.

Uçuş etabının, April 2023’te, Aksaray Germen Atış Alanı’nda düzenlenmesi planlanan yarışmada birinci olan takıma 100 bin lira, ikinci olan takıma 80 bin teklik, üçüncü olan takıma 60 bin lira dürü verilecek.

Yarışma üzere başvurular 20 Kasım’a kadar alınacak.

Türksat Müşabih Uydu Yarışması nedir?

Tasarla-yap-fırlat yarışması olan Türksat Mümasil Peyk Yarışması’nda, yarışmacılara feza-peyk sisteminin tasarımından göreve başlamasına büyüklüğünde geçen süreci deneyimleme fırsatı sağlanıyor.

Yarışma, lisans ve efdal lisans eğitimi kayran öğrencilere kuramsal bilgiyi pratiğe tahvil olanağı ve disiplinler arası emek becerisi edindirmeyi amaçlıyor. Ayrıca öğrencilerin, gayrı üniversite takımlarıyla deneme paylaşımında bulunmaları, sektörde cıvıltı gösteren kurumlar, şirketler, uzmanlar ve mühendislerle iletişim kurmaları hedefleniyor.

Share: