Türkiye Triatlon Şampiyonası Finali’ne Antalyaspor damgası

Antalyaspor Triatlon Takımı, Isparta’nın Eğirdir ilçesinde düzenlenen Türkiye Triatlon Standart Ara Şampiyonası’nda ikinci adına kupa kazanma başarısı gösterdi. Türkiye Triatlon Şampiyonası’nın Standart Ara bitiş ayağı Isparta’nın Eğirdir ilçesinde koşuldu. Daraç içinden birçok bando ve sporcunun katıldığı konkur kıyasıya rekabete manzara oldu.

Antalyaspor Triatlon Takımının Batur Tama, Nuri Çevik, Sabri Yiğit Üfler, Mehmet Zahit Pişirici, Tatiana Vukolova, Şükrü Sinan ve Cemil Yıldızhan kadrosu ile katıldığı konkur Eğirdir Limanı’ndan temel aldı. Kırmızı beyazlı sporcular Eğirdir Gölü’nde bin 500 metre kulaç atarak yüzme etabını tamamladıktan sonraları ilçe merkezinin üstelik dahil olduğu 10 kilometrelik parkurda velespit ile 4 cevelan atarak toplamda 40 kilometre ayakçak çevirdi. Bisikletin ardından koşun etabına geçen sporcular, Eğirdir yarımada içerisinde koşulan 10 kilometrelik mesafenin böylecene final çizgisine ulaştı.

Antalyaspor Triatlon Takımı sporcularından Batur Tama, stabil etaplar böylecene umumi tasnif ve gözyaşı grubunda bir numara gelerek 2 kızıl madalya kazandı ve etkinliğe damga vuran insan oldu. Antalyaspor namına yarışan benzeri diğer kalburüstü sporcu Nuri Enerjik ise özlük gözyaşı grubunda bir numara gelerek altın madalya kazanan sporcular arasında yerini aldı.

Kırmızı-beyazlı takımın kalburüstü sporcusu Bahadır Tama, final yarışında elde ettiği birincilikler ile bu arada mevsim süresince elde ettiği başarıların toplamı sonucunda Türkiye Triatlon Şampiyonası ölçün ara şampiyonu, umumi ve yaş grubu şampiyonu olurken; Antalyaspor Triatlon Takımı üstelik tamlık sporcuların topladığı puanlarla sıralaması belirlenen takımlar klasmanında Türkiye Triatlon Standart Duruluk Şampiyonası’nda ikinci kendisine kupa iktisap başarısını gösterdi.

Kazandığı başarılarla Türkiye Triatlon Şampiyonası finali’ne damgasını vuran Antalyaspor Triatlon Takımı, 15-16 Teşrinievvel 2022 tarihlerinde Alanya’birlikte düzenlenecek Avrupa Triatlon Kupası’nın 2022 ayağında çabalamak için hazırlıklarına ivinti kesmeden devam ediyor. – ANTALYA

Share: