Türk savunma sanayisi kabiliyetlerini Cenup Afrika’da sergileyecek

Türkiye, Güney Afrika’nın başkenti Pretorya’de düzenlenecek Afrika Havacılık ve Defans Fuarı AAD 2022’ye 25 firmayla katılacak.

Cumhurbaşkanlığı Defans Sanayii Başkanlığından (SSB) yapılan açıklamaya göre, Afrika Havacılık ve Defans Fuarı AAD 2022 etkinliği, 30 ülkeden 450 firmanın katılımıyla 21-25 Eylül’birlikte Güney Afrika’nın başkenti Pretorya’da düzenlenecek.

Türk firmaları bile SSB koordinasyonunda, Savunma ve Havacılık Endüstri İhracatçılar Birliği (SSI) desteğiyle fuara ortaklık sağlayacak.

Türkiye’den 25 firma, Afrika ülkeleri özellikle girmek üzere hep katılımcılar için ürettikleri eser ve hizmetleri sergileyecek.

Afrika’da düzenlenen çekicilik, yağız ve bahir yeteneklerinin sergilendiği arz iri ve sunma mütekâmil teknolojileri barındıran savunma ve havacılık fuarı boyunca Türk firmalarının ürettiği çeşitli insansız kara ve gelgel araçları, zırhlı şalter platformları, zırh sistemleri, deniz sistemleri, elektronik sistemler, cephane, simülatörler ve geri hizmet bindi ürünlerinin tanıtımları ve sunumları yapılacak.

İş birliği fırsatları de konuşulacak

“Türk Milli Pavilyonu”nda, özellikle Afrika askeri yetkilileri başlamak için, yekpare fuar katılımcılarına Türk defans sanayisi ve encam teknolojik kabiliyetlerine ilgili bilgi sunulacak ve iş birliği fırsatları değerlendirilecek.

Fuara Cumhurbaşkanlığı Defans Sanayii Başkanı İsmail Çıpa ile Türk defans sanayii firmalarının arka dozaj yöneticilerinin birlikte katılması bekleniyor.

Fuara katılacak Türk firmaları arasında Aksa Motorlu Araçlar, ASELSAN, Ayesaş, BMC, Derya Arms, Elektroland Savunma, Garanti, GM Defans, HAVELSAN, Kermen Minval, Katmerciler, Lentatek, MKE, Nero Sanayi, Otokar, Öztek Oluşum, YER İstanbul, Samsun Ancak Defans, Sarsılmaz, Sasa, STM, TİSAŞ, Transvaro, Turmaks ve TUSAŞ düzlük alıyor.

Share: