Traktör bayileri 7. Samsun Ekincilik Fuarı’ndaki satışlardan memnun

7. Samsun Tarım Fuarı’ndaki komutan rakamları, traktör satıcılarının yüzünü güldürdü.

TÜYAP Kül Fuarcılık Yapım SAVUŞMAK vasıtasıyla birleştirme edilen, 14 Ilkgüz Çarşamba haset kapılarını açan 7. Samsun Ekincilik Fuarı, üçüncü gününde ziyaretçileri ağırlamaya devam ediyor.

Samsun Fuar ve Kurultay Merkezi’nde gerçekleştirilen fuarda gıda, besin el işi teknolojileri, paketleme ve tarım aletleri özellikle gelmek için 63 firma ve 105 ayraç yer alıyor. 18 Ilkgüz Muamele haset sona erecek fuarda stant açan traktör bayileri, önceki iki gündeki satışlardan memnun.

Başak Traktör Karadeniz Toprak Bayisi Şükrü Büyüker, AA muhabirine, fuarda gördükleri ilgiden kıvançlı olduklarını söyledi.

Geçen yıl planlı fuarda 50 traktör sattıklarını, bu sene ise geçmiş iki günde 25 traktör satıldığını belirten Büyüker, bu sene dahi 50 civarında satmayı hedeflediklerini kaydetti.

Traktörlerinin yüzde 100 domestik istihsal olduğunu vurgulayan Büyüker, “Devletimizin kredilerde haddinden fazla desteği var. Pandemi zımnında kredileri kesmediler çiftçiye, üretime daha aşkın katkı sağlayalım diye niteleyerek. Samsun bölgesinde yılda averaj 250 traktör satıyoruz. Bugüne kadar 190’ı bulduk. Güzeşte seneki rakamı geçeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Tümosan Traktör Vezirköprü Bayisi Mustafa Cebeci dahi fuarın ilk iki gününde satışlardan mutlu kaldıklarını fakat hafta sonu elan dolgunca olacağını hesap ettiklerini dile getirerek, “İlk iki günde 19 traktör sattık. Hedefimiz 100’den çok traktör feda etmek. 7 yıldır fuara katılıyoruz. Fuara özel yüzde 5 indirimimiz bile oluyor.” diye konuştu.

Share: