Trafik kazasında ölen öğrencinin Düzce’deki okulunda acıklı dersbaşı

Muğla’nın Menteşe ilçesinde 8 Eylül’de minibüsün beton bariyerlere çarpması sonucu ölen lise öğrencisi Yakup Mavi’nin Düzce’deki okulunda, öğüt zilinin çaldığı önceki periyot tasa hakimdi.

Büyük sıkıntı etkili Düzce Borsa İstanbul Mesleksel ve Maharet Anadolu Lisesi 11/A sınıfı öğrencileri, 16 yaşında yaşamını yitiren Semavi’nin sırasına çiçek bıraktı.

Öğrenciler, tahtaya birlikte “Seni unutmayacağız Yakup… Tanrı yağmur eylesin.” yazarak üzüntülerini tabir etti.

Lise mektepli Serhat İpek, AA muhabirine, Yakup ile 9. sınıftan beri arkadaş olduğunu belirterek, “Eve beraber gidip geliyorduk. Yaz tatilinde bu arada değildik ama okulla ilişkin hayalleri vardı. Haddinden Fazla üzgünüm.” dedi.

Sınıf öğretmeni, Motorlu Araçlar Teknolojisi Düz Şefi Fatih Emre ise “Sevdiğimiz ayrımsız öğrenciydi. Enerjik, bilgili. Takdir-i ilahi, mekanı cennet olsun inşallah. Allah rahmet eylesin. Söyleyecek fazla sözümüz namevcut.” diye niteleyerek konuştu.

Menteşe ilçesinde minibüsün beton bariyerlere çarpması sonucu güdücü Tehlikeli ve Yakup Mavi hayatını kaybetmiş, dertli Yusuf ve Mehmet Gökçe sağlık ekiplerince Muğla Yetişek ve Araştırı Hastanesi’ne kaldırılmıştı.Share: