Trabzon’da, “2022 Ata Yahşi Lehçe Ligler 11. Mıntıka 2. Kadem Müsabakası” düzenlendi

Trabzon’da, “2022 Ata Yahşi Lehçe Ligler 11. Mıntıka 2. Etap Müsabakası” tevhit edildi.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya bakarak, yarışlar İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü ile Triatlon Federasyonu aksiyon birliğinde Trabzon’da ilk defa düzenlendi.

Müsabakaya Trabzon’un beraberinde Giresun, Rize ve Gümüşhane’den 9 kategoride 90 sportmen katıldı. Müsabaka 400 metre yüzme ve 2 bin 400 metre koşun branşlarıyla sona erdi.

Etkinliğe Bilgisizlik ve Spor İl Müdürü Hayrullah Saz Şairi Çetiner, Ortahisar Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Ecvet Aldanmaz ile federasyon temsilcileri katıldı.

Müsabakada, M1 Erkekler kategorisinde birinci Furkan Külekçi, ikinci Göktuğ Özkaya, üçüncü Yüce Etka Çelik, M1 Kızlar kategorisinde birinci Eslem Eynur, ikinci Gönülden Alemda ve üçüncü Ecem Işve Kanal oldu.

M2 rical kategorisinde bir numara Büyük Muazzez Atmaca, ikinci Recep Metehan Kucak, üçüncü Osman Cebbar, M2 Kızlar kategorisinde birinci Ecrin Akarsu Başoğlu, ikinci Bulak Yüksekdağ, üçüncü Asya Yüksekdağ, M3 Erkekler kategorisinde ise bir numara Atıfet Kahraman Memiş, ikinci Kerem Ataman, üçüncü Yusuf Alp Polat, M3 Kızlar kategorisinde bir numara Ece Aktürk, ikinci Sıla Kayran ve üçüncü de Zeynep Öney oldu.

Yıldızlar yarışında erkeklerde Gürkan İbrahim Su, kızlarda ise Ceylan Çiçek birinciliği elde etti. Organize, bergüzar töreni ile sona erdi.

Share: