TORTEK kursiyerlerinden zelzele dayanışması

Mersin’in suret ilçe Toroslar Belediyesinin Maharet ve Mesleki Yetişek Kursları Merkezinin (TORTEK) eğitmenleri ve kursiyerleri, hareket bölgesine saymak amacıyla argaç, çizik, patik, ceket ve şal örüyor.

Kahramanmaraş merkezli 10 ili vuran 2 büyük depremin yaralarını vira etmek için Mersin’in minval ilçesi Toroslar’da şişman ayrımsız el birliği örneği yaşanıyor. Toroslar Belediyesinin TORTEK eğitmenleri ve kursiyerleri, soğuk çekicilik koşulları nedeniyle afet bölgesinde cıvıl cıvıl vatandaşların yeryüzü haddinden fazla gerekseme duyduğu kışlık malzemelerden olan atkı, çizik, patik, ellik, yelek, süveter, ceket, şal ve bala battaniyesi örüyor. TORTEK merkezlerinde, polardan battaniye, çizik, patik ve çorap de dikilerek depremzedelere ulaştırılıyor.

Toroslar Belediye Reisi Atsız Afşın Yılmayan’ın eşi Meltem Yılmaz ise kursiyerleri serbest bırakmıyor. Umum birliğiyle yapılan bu duyarlı çalışmaya, fahri girişimcilerin yanı sıra mahalle sakinleri birlikte evlerinden bindi veriyor.

Bu iri dayanışmanın ortamında olan kursiyerler her düşmek atışlarında depremzedeler amacıyla yakarış ettiklerini belirterek, “Depremzede kardeşlerimize benzeri nebze müzaheret etmek üzere argaç ve çizik örüyoruz. Onlar amacıyla elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Şehremaneti Başkanımız Atsız Afşın Yılmayan’a destekleri amacıyla teşekkürname ederiz” dedi.

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, depremzedeler üzere kenetlenerek benzer bir çizi sergileyen tamlık kadınlara teşekkürname etti. Yılmaz, “Mevki namına cumhuriyet tarihinin sunu iri afetini yaşadık. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan yağmur, yaralılarımıza evgin şifalar diliyorum. Yaralarımızı alay malay saracağız. TORTEK kursiyerlerimiz dahi gönülleri ısıtacak emsal tıpkısı çizgi sergilediler. Depremin peşi sıra kombinasyon olan yekpare kadınlarımıza içtenlikle teşekkürname ediyorum. Kadınlarımızın umum emeği ayn nuru ile ördükleri bu malzemeleri birlikte araçlarımızla hareket bölgesine göndererek depremzede vatandaşlarımıza ulaştırıyoruz. Aklımız, kalbimiz, desteğimiz afet bölgesinde” ifadelerini kullandı. – MERSİN

Share: