Toroslar’da gençler hisse senedi kulübü eğitimi aldı

Mersin’in format ilçe Toroslar Belediyesinin Kariyer Merkezi, işveren ortada kurduğu köprü vazifesiyle gelişim arayanların yüzünü güldürüyor.

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmayan’ın istihdamın artırılmasına yönelik projelerinden biri olan eşkal, hayata geçtiği gelişmemiş bir müddet içinde 223 kişinin farklı çığır gruplarında işe yerleşmesini sağladı. Merkeze anahtar yaptıran çoluk çocuk, Toroslar Belediyesi Kariyer Merkezi tarafından planlı “İş Kulübü Eğitimini” tamamlayarak belgelerini aldı. Gençlerin kariyer planlamasına destek olmak üzere düzenlenen eğitimde hisse senedi kontrol becerileri, işgücü, etraf, özgeçmiş istihzar ve kavuşma teknikleri konularında alanında eksper eğitimciler vasıtasıyla bilgiler verildi.

Toroslar Şehremini Atsız Afşın Yılmaz, Kariyer Merkezi ile hem istihdam sağladıklarını hem de düzenledikleri terbiye çalışmalarıyla hareket arayanları aksiyon hayatına hazırladıklarını söyledi. Kariyer Merkezinde ihtiyaca göre bir nice sektörde eğitimler verildiğini belirten Yılmayan, “Kentimizdeki firmalar, uran kuruluşları ve işyerlerinin koca kaynakları ile müracaat halinde çalışmalar yürütüyoruz. İş arayanları, firmaların personel talepleri çerçevesinde gelişim pozisyonuna yönlendiriyoruz. İstihdam edilenlerin ortada kayran düzlük lisans, önlisans, ortaöğretim ve ilköğretim mezunu vatandaşlarımız, esas ve yeteneklerine göre hareket başı yaptı. Kariyer Merkezimiz ile vatandaşlarımızın gelişim bulmalarına ve işverenlerin de nitelikli eleman ihtiyacına umar olmaya bitmeme edeceğiz” şeklinde konuştu. – MERSİN

Share: