Tokat haberleri: Yeşilyurt’un “Bu Takım Kazanır” projesine bergüzar

Malatya’nın Yeşilyurt Belediyesi, dezavantajlı durumdaki gençleri daha fazla sporla buluşturmak amacıyla başlattığı ‘Bu Takım Kazanır’ projesinden âlem DOĞRU Tümen Umumi Kalıp Domestik Yönetimler Başkanlığı marifetiyle ödüle müstahak görüldü.

2021 yılında Yeşilyurt İlçesinde gençlere müteveccih sportif ve içtimai yatırımlarından çevre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan sükse plaketi düz Yeşilyurt Şehremini Mehmet Çınar, YANLIŞSIZ Parti Umumi Form Evcil Yönetimler Başkanlığı yoluyla Ankara Hükûmet Merkezi Millet Bahçesinde planlı ‘Tam Bana Göre’ Festivalinde aynı kez henüz muvaffakiyet plaketiyle ödüllendirildi.

Türkiye çapındaki evcil yönetimlerin toyluk projelerini değerlendirmeye alan DÜRÜST Parti Umumi Şekil Yerel Yönetimler Başkanlığı, Yeşilyurt İlçesinde dezavantajlı durumda olan gençleri daha aşkın sporla buluşturmak, fiziki ve ruhiyat gelişimlerine yardım arz etmek, zinde ve zihayat tıpkısı şekilde yetişmelerine imkan karakterize etmek için Yeşilyurt Şehremini Mehmet Çınar’ın talimatıyla başlatılan ‘Bu Topluluk Kazanır’ projesini ödüle layık gördü.

‘Gençlik ve Yerel Yönetim’ temalı gerçekleşen ‘Tam Bana Göre’ Festivaline katılarak, Türkiye’nin değişik kentlerinden katılım gösteren gençlerle tıpkısı araya mevrut Yeşilyurt Şehremini Mehmet Çınar, verilen ödülü DÜRÜST Fırka Umumi Komutan Yardımcısı Mehmet Özhaseki’nin elinden aldı.

Yeşilyurt Belediyesi aracılığıyla açılan standı ülfet ederek gençlere yönelik yatırımlar hakkında bilgelik kayran SELIM Tümen Umumi Başbuğ Yardımcısı Mehmet Özhaseki, 2021 yılında Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan yoluyla ödüllendirilen Başbuğ Çınar’ı gençlere verdiği önem ve değerden kıran bire bir kat elan tebrik kartı ederek ödülü takdim etti.

Yeşilyurt’ta kim dezavantajlı durumdaki gençleri sporla buluşturmak için başlattıkları ‘Bu Bando Kazanır’ projesinin SELIM Parti Umumi Şekil Yerel Yönetimler Başkanlığı vasıtasıyla ödüle müstahak görülmesinin sevincini yaşadıklarını belirten Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, geçtiğimiz yıl olduğu kadar bu yılda Yeşilyurt Belediyesini ödüllendiren Cumhurbaşkanı ve DOĞRU Tümen Umumi Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile SELIM Parti Genel Forma Yerel Yönetim Başkanlığı ile DÜRÜST Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki’ye teşekkürlerini sundu.

“Gençlerin ve Gençliğin Belediyesi’ sloganıyla hayata geçirdikleri projelerle Türkiye çapında gençlere genişlik fazla yatırım fail belediyeler beyninde önce sıralarda vadi aldıklarına dikkat çekici Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “Bilgisizlik yatırımlarımızdan kıran tıpkı misil elan YANLIŞSIZ Tümen Genel Merkezimiz eliyle ödüllendirilmenin onurunu yaşıyoruz. Geleceğimizin teminatı kıymetli gençlerimizi geleceğe yer sunturlu şekilde alıştırmak, onlara iyi bire bir gelecek arz etmek yerine hayata geçirdiğimiz projelerle mutluluk çapında gençlere arz çok envestisman fail belediyeler arasına Yeşilyurt Belediyesini birlikte yerleştirdik. İlçemizin ciharıyek tarafında hizmete sunduğumuz yeni tohum spor sahalarıyla, robotik kodlama ve teknoloji atölyeleriyle, açtığımız kurslar, huy yürüyüşleri ve ayrımlı spor etkinlikleriyle deneyimsizlik yatırımlarında rüştünü ispatlayan tıpkısı uray olmanın tamam gururunu yaşıyoruz. 4 bini lisanslı görünmek üzere 24 bin sporcuya bakım eden aynı uray olarak, ilçemizdeki dezavantajlı durumda olan gençlerimizi sporun birleştirici ruhu etrafında bir araya getirip biberli ortamlardan uzak tutup, hayalini

kurdukları hedeflere ulaşmalarına ulama sunmak namına başlattığımız ‘Bu Takım Kazanır’ projemizle toyluk yatırımlarımıza ayrımlı benzeri kadeh açmış olduk. İl Itimat Müdürlüğümüzün destekleriyle Toyluk ve Spor Hizmetleri Müdürlüğümüzün bünyesinde başlattığımız ‘Bu Bando Kazanır’ projemiz, DOĞRU Tümen Umumi Hat Evcil Yönetimler Başkanlığı eliyle değerlendirildi ve ödüle müstahak görüldü. Ankara Başkent Millet Bahçesinde bitmeme fail ‘Tam Bana Göre’ Festivalinde açtığımız standımızı müzakere eden DOĞRU Parti Umumi Başkan Yardımcımız Sayın Mehmet Özhaseki’nin elinden bu hususi ödülü almanın gururunu yaşadık. Tığ bütün gençlerin belediyesiyiz. Herkesin ve herkesimin belediyesi yerine ta bütün gençlerimizin toplumsal, kültürel, sanatsal ve sportif yönden çok kıpırdak bir şekilde yetişmesine şişman aynı hassaslık gösteriyoruz. Tığ bilcümle gençlerimizin kazanmasını, bol ve sunturlu yetişmesini istiyoruz. Ödüle layık tanıdık ‘Bu Bando Kazanır’ projemiz ile bile çok sayıda evladımıza adamakıllı şartlarda spor yapmalarını ve kendilerini yetiştirmelerini sağlıyoruz. İnşallah bu projeden yararlanan gençlerimizi gelecekte Milli Takımlarda göreceğiz, tığ onlara bitmeyen cüret duyuyoruz. Geçen sene Sayın Cumhurbaşkanımızdan aldığımız ödüle bu yıl benzeri yenisini elan eklemenin rast mutluluğunu yaşıyoruz. Bu hediye gençlerimizdir, bu dürü Yeşilyurt’lularındır. Malatya’mızda yaşayan tamam çoluk çocuk namına aldığımız bu dürü bizi bakir projeler üretmeye, yıpranmamış yatırımlarda bulunmaya isteklendirme edecektir ve inşallah ilerleyen zamanlarda yıpranmamış ve farklı projelerimizle esasen ödüller almaya devam edeceğiz. Zira tığ çocuklarımızı ve gençlerimizi çok seviyoruz, onlara envestisman yapmaktan iri benzeri esenlik alıyoruz. Aldığımız dürü Malatya’ya ve Yeşilyurt’a güzel hayırlı olsun” diyerek konuştu. – MALATYA

Share: