TMO’nun fındık alımları 31 Ara tarihine büyüklüğünde bitmeme edecek

Yerey Mahsulleri Ofisi’nin (TMO) Ordu’birlikte fındık alımlarını 31 Ara 2022 tarihine büyüklüğünde sürdüreceği, bu tarihe büyüklüğünde randevuların de açık olacağı bildirildi.

TMO, Altınordu, Ünye ve Fatsa ilçelerinde eskimemiş sezon fındık alımına 22 Ağustos 2022 tarihinde başladı. Bu tarihten itibaren tümce üzerinden randevu oluşturan üreticiler, fındıklarını TMO gelgel noktasına getirmeyi sürdürüyor. TMO’ya mahsullerini getiren üreticiler, 50 randıman fındıklarını 52 liralık ve üzerinde fiyattan satabildiklerini, fiyatlardan mutlu olduklarını belirtiyor. Öte yandan TMO’nun 31 Aralık 2022 tarihine büyüklüğünde fındık alımlarına devam edeceği ve bu tarihe kadar üreticilerin termin oluşturabileceği öğrenildi.

TMO yetkililerinden öğrenilen bilgiye göre, ara sıra işaret kuruluşlarında alımların durdurulduğu şeklinde haberlerin yayınlandığı ve bunun temelsiz olduğuna özen çekilerek, randevuların Altınordu, Ünye ve Fatsa ilçelerinde planlandığı üzere yılsonuna kadar bitmeme edeceği bilgisine ulaşıldı. – ORDU

Share: