TIR’a çoğaltan otomobilde ölen 2 bacanak, hareket görüşmesine gidiyormuş

AKSARAY’da  otomobilin, TIR’a arkadan çarpmasıyla yaşamlarını yitiren sürücü Fatih Çıpa (30) ile araçtaki arkadaşı Serkan Akyüz’ün (28) cenazeleri bugün toprağa verilecek.  İki arkadaşın, Akyüz’ün kombinasyon endüstri bölgesindeki bir fabrikayla hareket görüşmesine gittikleri sırada kaza yaptıkları ortaya imdi.

Ilçe, dün saat 16.30 sıralarında Aksaray- Adana kara yolunun 15’inci kilometresinde meydana geldi. Vasıta çalım satımı fail Fatih Çipo yönetimindeki 06 CJB 05 plakalı otomobil, Mithat A.’nın kullandığı 07 GKE 78 plakalı TIR’a arkadan çarptı. İhbar üzerine ilçe yerine polis güçleri, itfaiye ve afiyet ekipleri irsal edildi. Çarpmanın şiddetiyle dorsenin arkasına sıkışan ve hurdaya dönen otomobilin sürücüsü Fatih Demir ile yanındaki arkadaşı Serkan Akyüz’ün, sağlık ekiplerince yapılan kontrolde, yaşamını yitirdiği belirlendi. Kötü haberi alan güdücü Çıpa’in babası Faruk Demir, ağabeyi Mustafa Çıpa ve yakınları ise ilçe yerine gelip, birbirlerine sarılarak gözyaşı döktü. İtfaiye ekiplerince sıkıştıkları yerden çıkarılan 2 kişinin donmuş bedeni, Aksaray Yetişek ve Araştırma Hastanesi’nin morguna kaldırıldı. TIR sürücüsü Mithat A., ise ifadesi sonrası zaman adliyeye atıf edildi.

Bekar olan iki arkadaşın, Akyüz’ün birleştirme uran bölgesindeki bire bir fabrikayla iş görüşmesi icin gittikleri sırada ilçe yaptıkları ortaya bundan sonra. Cenazelerinin ise bugün defnedileceği belirtildi.Share: