THY ‘de 2 günde 7 fek

Türk Gelgel Yolları, yol iptalleri ve gecikmelerle gündemden düşmüyor. Türk Albeni Yolları uçaklarında zaman averaj 20 zaman ile 3 saat ortada gecikmeler yaşanırken, Zonguldak, Balıkesir ve Isparta uçuşlarını paçarız olarak fek etti. Serencam 2 günde ise THY’a ilişik 7 seferin tahrip edildiği öğrenildi.

Türk Çekicilik Yolları yaz sezonunun başlaması ile alay malay rötar ve öğün iptalleri ile gündeme geliyor. Günde averaj iç ve aut hatlarda 100’ün üstünde seferde gecikmeler yaşanıyor. Antrparantez Türk Çekicilik Yolları dün Sivas, Sinop, Denizli, Trabzon seferlerini fek ederken, bugünde Zonguldak, Balıkesir ve Isparta uçuşlarını karşılıklı namına fesih etti.

Pervaz ekipleri evden çağrılıyor

Türk Çekicilik Yolları yetkililerinin geciken seferler zımnında pervaz süreleri dolan pervaz ekiplerinin namına kullanılmamış ekipleri evinden getirmesi, rötarın artmasına neden oluyor. Bir Nice yol teehhür yapması zımnında uçuş ekiplerinin pervaz saatleri doluyor. Havacılık kurallarına göre pervaz saati dolan ekiplerin uçuş güvenliğini aksatmamak üzere uçması haram. Uçuş saati dolan kabine ekiplerinin namına Türk Albeni Yolları evden takım çağırıyor. Teehhür fail uçaklar tıpkı bile kabine ekibinin gelmesini bekleyince, rötarlar uzuyor.

Uçaklarını bekleyen yolcular uyuyor

Uzun rötarlar zımnında saatlerce havalimanında beklemek zorunda mütezayit bazı yolcular, uçaklarını bekleme salonunda uyuyarak bekliyor. bu arada İstanbul aktarmalı yolcular ise uçaklarını kaçırdığı için otellere yerleştiriliyor. Bu nedenle Türk Hava Yolları’nın otel sırasının önünde sıraların oluştuğu görüldü. – İSTANBUL

Share: