TESK Umumi Başkanı Palandöken’den Rize’de esnaf odasını mülakat

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Umumi Başkanı Bendevi Palandöken, Rize Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğini (RESOB) ziyaret etti.

RESOB Başkanı Yürek Aksoy’dan çalışmalar hakkında bilgelik alan Palandöken, Türkiye’deki sorunların bilcümle kentlerde süfli yukarı örtüştüğünü, bunun adının de nahak rakiplik olduğunu söyledi.

Rize’nin dünyaya benzer bir şehir olduğunu tamlayan Palandöken, “Bire Bir zamanda çayı ile ekonomiye katkı koyan ayrımsız şehir. Işaret benzeri kent. Işaret bir kent olmanın üstelik benzeri bedeli var tabi. Bura Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın baba bucağı. Rize’nin hakeza bire bir özelliği da var. Politika adamı yetiştirmede Rize tarafından adlı ayrımsız şehrimiz. Rize yalnız başına yetebilen ve ekonomisi sağlam ama makyajıyla birlikte güzel benzeri şehre bürünmüş ve bire bir zamanda insanları imrendiren bire bir şehir.” dedi.

Palandöken, “Fert suyu verdiniz. İki almanak pandemi dönemi sürecinde bizi ayakta tuttunuz.” ifadelerini kullanarak, şu değerlendirmede bulundu:

“Deminden aynı soluk kredisi verin. İşlerimizi geliştirip teknolojik donanıma bürünelim ve esnafı ayakta tutalım. Biz ZIYAN ETMEK ve aksiyon istemeden, zat mekanımızda, kendimizi büyütmeye mücahede ediyoruz. Biz da sizden rica ediyoruz, kuralları kucak. Küçüğü, büyüğe ezdirmeyin. Rize’den alın terini yararsız konteynerine bırakıp giden, Rize’ye yatırım yapmayan fakat buradaki ticareti ile İstanbul ve İzmir’deki merkezlerine götüreni değil, Rize’nin mütevazi, zeyrek ve etkili insanını yerinde istihdam edin. Yoksa gidip onun tarlasında işçi olacak evet bile marketinde tezgahtar olacak. Tığ kişi işimizi tahsis etmek istiyoruz.”Share: