Tekirdağ’da zirai arazilerin tahribatına yönelik toplantı

Tarım ve Orman Bakanlığı, Yer, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve BM Azık ve Ekincilik Teşkilatı (FAO) hareket birliğiyle Tekirdağ’da “Yerey Tahribatının Dengelenmesi Üst Sakarya Havzası Projesi” çerçevesinde toplantı düzenlendi.

Toplantının açılışında konuşan Tarım ve Orman İl Müdürü Oktay Öcal, Tekirdağ’ın zirai potansiyelinin faziletli olduğunu belirterek, “Alelhusus önemli ürünlerden buğday, ayçiçeği ve kanola kadar ciddi ürünlerde mutluluk düzeyinde önce sıralardayız” dedi.

Öcal, iklim değişikliği, ekincilik topraklarının korunması, ferah ekincilik uygulamaları vb. çalışmaların sürdürülebilir ekincilik amacıyla yiyecek olduğuna dikkat çekerek, buna eş neşir çalışmalarını seçkin ahit desteklediklerini, bu eğitimin üstelik toprak çiftçilerine müfit olacağını düşündüğünü belirterek, 2 çağ sürecek eğitim bilimi toplantısının muvaffakiyetli olması temennisinde bulundu.

Toplantıya Birleşmiş Milel Gıda ve Ekincilik Örgütü Türkiye Casus Yardımcısı Dr. Ayşegül Selışık, proje koordinatörü öğretim üyeleri, eğitim algı maharet personel ve üreticiler katıldı. – TEKİRDAĞ

Share: