Tekirdağ’da yeryüzü kötümser atlatmak 2,5 TL

İstanbul ilkin gelmek için birçok yer illerde atlatmak fiyatı 5 liraya dayanırken Tekirdağ’da bir nice noktada 2 buçuk liraya aldatmak satılıyor.

İstanbul ilkin kalkışmak üzere Bursa, Kırklareli, Edirne üzere birçok kentte paketlemek fiyatı 4 ile 5 liraya kadar yükselirken, Tekirdağ’da bir nice noktada 200 gramlık odun ekmeği 2 buçuk liraya satılıyor. Ekmeğin bu noktalarda elan berbat olması cihetiyle vatandaşlar ekmek ihtiyacını artık bu noktalarda karşılıyor. Özel aynı fırının 5 noktada ekmeği 2,5 liraya satmasının birlikte Süleymanpaşa Belediyesi birlikte sabık sene vatandaşa henüz pimpirik savmak arz etmek üzere yaptığı mesai ile ‘Paşa fırın’ adı altında 10 noktada vatandaşı akıllıca fiyatlı savuşturmak ile buluşturdu.

Herkes kaput alsın

Fırında müteharrik Yılmaz Kaya yaptığı açıklamada, “Halkımız yesin diye huzursuz satıyoruz. Tıpkı kalite, gelişigüzel özdek 4-4’lük. Vatandaş çok murat gösteriyor. 5 noktada ekmek satıyoruz. Günce kısaca 2 bin müşteriye atlatmak satıyoruz. Müşterilerimiz haddinden fazla kıvançlı. Halkımız ucuz ekmek yesin, dizge faydalansın. İllere bakarak değişiyor. Ayrıksı illerde savsaklamak 5 liraya büyüklüğünde dayandı” dedi.

Vatandaşa zulüm

Ekmeğin muhtel satıldığı noktalardan atlatmak alan Şerife Çetiner ise, “Burada değer güzel amma bütün benzeri değil. Pahalıya paketlemek kıymak kalpsizlik kalpsizlik bu kadarda olmaz. Alabilen var alamayan var. Bütçesi bağan olan var, çocuğu okula giden var” diye konuştu. – TEKİRDAĞ

Share: