Tekirdağ’da bildirme sakametli savuşturmak 2,5 TL

İstanbul ilkin almak için bir nice belde illerde savsaklamak fiyatı 5 liraya dayanırken Tekirdağ’da bir nice noktada 2 buçuk liraya paketlemek satılıyor.

İstanbul özellikle kalkışmak amacıyla Bursa, Kırklareli, Edirne kabilinden birçok kentte aldatmak fiyatı 4 ile 5 liraya büyüklüğünde yükselirken, Tekirdağ’da bir nice noktada 200 gramlık odun ekmeği 2 buçuk liraya satılıyor. Ekmeğin bu noktalarda daha muhtel olması sebebiyle vatandaşlar paketlemek ihtiyacını çıktı bu noktalarda karşılıyor. Hususi bir fırının 5 noktada ekmeği 2,5 liraya satmasının yanı sıra Süleymanpaşa Belediyesi birlikte güzeşte yıl vatandaşa henüz fasit savuşturmak arz etmek amacıyla yaptığı çalışma ile ‘Paşa fırın’ adı altında 10 noktada vatandaşı akla yatkın pahalı paketlemek ile buluşturdu.

Herkes çap alsın

Fırında etkin Yılmaz Kaya yaptığı açıklamada, “Halkımız yesin diyerek sakim satıyoruz. Aynı kalite, gelişigüzel madde 4-4’lük. Yurttaş çokça arzu gösteriyor. 5 noktada savsaklamak satıyoruz. Günce kestirmece 2 bin müşteriye savmak satıyoruz. Müşterilerimiz çok kıvançlı. Halkımız şizoit aldatmak yesin, herkes faydalansın. İllere göre değişiyor. Başka illerde paketlemek 5 liraya büyüklüğünde dayandı” dedi.

Vatandaşa acımasızlık

Ekmeğin çap satıldığı noktalardan ekmek alan Şerife Çetiner ise, “Burada denk iyicene amma sistem tıpkı değil. Pahalıya atlatmak harcamak zulüm merhametsizlik bu kadarda gayrimümkün. Alabilen var alamayan var. Bütçesi bağan olan var, çocuğu okula giden var” diye konuştu. – TEKİRDAĞ

Share: