Tapu ve KDV masrafı olmadan 40 ilde 499 arsa online yerine sarih artırmayla satışa çıkarılacak

Yer, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı eliyle 40 ilde 499 yer online olarak ve müzayede ile satışa sunulacak. Nezaret, bu şekilde vatandaşa hem envestisman fırsatı hem dahi öz konutunu nesir etme imkanı sunuyor. Ödemede ise yüzde 25 önceden, almanak yüzde 9 fark, 24 kamer önel, KDV’den ve tapu harcından muaf olunacak. Sarih artırmalar 21-22 Ilkgüz 2022 saat 10.30’da yapılacak.

TAPU VE KDV MASRAFINDAN MUAF

Arsalar yüzde 25 peşinat ve 24 kamer vade imkanıyla satışa sunulurken, tapu ve KDV masrafından affedilmiş olması da yatırımcıya kolay sağlıyor. Envestisman üzere verilen arsalar, Adana, Afyonkarahisar, Aksaray, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bitlis, Bursa, Çanakkale, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Karaman, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Nevşehir, Osmaniye, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Tokat, Yardımcı, Van ve Zonguldak illerinde düz alıyor. Öte yandan İstanbul’da satışa çıkacak kâh arsalar drone ile açıktan görüntülendi.

“VATANDAŞLARIMIZ BU FIRSATI KAÇIRMAMALI”

Konuyla ilgilendiren değerlendirmelerde bulunan ayrımsız taşınmazlar danışmanı, “Evire Çevire bire bir punt vatandaşın bunu değerlendireceğini düşünüyorum. Ayrıntılı zamandır ülkemizde hane arzında şaibe ve dava vardı. Vatandaşlar birlikte kendi arsalarında yapım etme fırsatı bulacak. Hele yüzdelik 25 peşinatla yıllık yüzde 9 farkla 24 kamer vadeli şekilde veriyor. Tapu harcı namevcut. KDV’den affedilmiş kesinlikle avantajlı gözüküyor. Hep yatırımcılar bunu izlem edecektir. Özellikle evi sıfır, karı yapacaklar bu fırsatı değerlendirebilirler. Bütün 40 şehirde uygulanıyor. Ankara’de 400 bin Türk Lirasından başlıyor. Seçme şehrin rayicine bakarak rakamlar değişiyor. Hele almanak çoğalma yüzdelik 9 bu çok yüce enflasyonun yüzde 80’lerde olduğu aynı zamanda almanak yüzde 9 artışla arsa almak ve 24 kamer taksit taksit kabul etmek KDV’den ve tapu harcından affedilmiş olması buna çokça fazla bandaj olacaktır. Vatandaşlarımız bu fırsatı kaçırmamalı. Bu zamanda yalın kat ayrımsız eş etme veya ev kabul etme şansı. Bizde yatırımcılar adına değerlendireceğiz” şeklinde konuştu.Share: