Takside unutulan 47 bin lirayı sahibine ulaştırdı

Muğla’nın Fethiye ilçesinde tıpkı taksici ecnebi uyruklu şahsın takside unuttuğu ortamında 47 bin TL mülk bulunan çantayı sahibine ulaşıp konfirmasyon etti. Bu kat sayı çizi taksici arkadaşları tarafından birlikte alkışlanırken İngiliz tabiiyetli zat çantayı konfirmasyon aldıktan bilahare” Türkleri çok seviyorum. Türklere çok güveniyorum. Onun ortamında 14 yıldan bu yana Türkiye’üstelik ve Fethiye’birlikte yaşıyorum” ifadelerini kullandı.

Fethiye’de aynı marketten aksata yapan arkası sıra bankadaki parasından 47 bin TL calip İngiliz uyruklu Davıd John Chaplin elan sonraları Periferi Ilişki Taksiye giderek Ölüdeniz Hisarönü mevkiine gezmek üzere 30 almanak taksici Ayhan Altun Soy’ın taksisine destek. İngiltere’birlikte zahmetli olduktan sonra 2008 yılında Fethiye’ye gelip Ölüdeniz Mahallesinde hayatını sürdürdüğü öğrenilen Davıd John Chaplin evinde inerken içre mal bulunan çantasını takside unuttu. Taksici Altun Gerçeklik müşterisini bırakıp Fethiyeye geldiği devir eğin koltuktaki çantayı fark etti. Henüz ilk ayrıksı müşterilerini de ayrı ayrı bölgelere götürücü Soy, başka taksicilerle alay malay müstacelen çantayı açıp içine bakıp kimlikten sabahki azrail olabileceğini tahmin ederek İngiliz müşterinin ev sahibi olan Koray Gök’e ulaştı. Chaplin çantasının takside kaldığını Koray Gökten’den öğrenince serian gelişigüzel Deniz Boyu Angajman Taksiye geldiler. Burada çantasına kavuşan Davıd John Chaplin 47 bin TL’nin içinden 200 TL’yi taksici Ayhan Altun Nesep’a armağan etti.

Büyük neşe kıpırdak Davıd John Chaplin yaptığı açıklamada “Bu sabah marketten alışveriş yapmıştım. Sülale kirası ve diğer ödemelerim üzere 47 bin TL bankadan çekmiştim. Daha sonra taksiye binerek Hisarönü ne gittim. İçinde 47 bin TL bulunan ve ayrıca başka kartlarımın da bulunduğu bu çantayı takside unutmuşum. Taksici aile sahibime ulaşıp çantamın taksinin arka bölümünde kaldığını fen vermiş. Duyunca alay malay geldik. Çantamı bulduğum ve parama kavuştuğum için çok sevinçliyim. 2008 yılından beri Türkiye’üstelik Fethiye’de yaşıyorum. Herhangi Bir ant buradan taksiye biniyorum. Türkiye ve Türkleri çokça seviyorum. Türklere çok güveniyorum. Onun içre 14 yıldan bu yana Türkiye’bile yaşıyorum” diye konuştu.

Taksici Ayhan Altun Esas ise “30 yıldır taksicilik yapıyorum. İstanbul ve Fethiye’bile göçüm şoförlüğü yaptım. Bu sabahleyin binen yolcunun peş koltukta unuttuğu çantayı saatler sonraları buradaki taksici arkadaşlarla namına ulaşıp konfirmasyon ettik. Tamam taksici arkadaşların ve vatandaşlarımızın bile böyle durumlarda aynı davranışı göstereceğine inanıyorum” şeklinde konuştu.

İngiliz tabiiyetli David John Chaplin Ayhan Altun Soy’ın taksisine binip yine Hisarönünde’ki evine gitti. – MUĞLAShare: