Sular altında kalacak Yusufeli’nde off-road yarışları düzenlendi

– Sular altında kalacak Yusufeli’nde off-road yarışları düzenlendi

ARTVİN – Artvin’in baraj suları altında kalacak Yusufeli ilçesinde 7. Yusufeli Off-Road Yarışları zaman kesti.

Yusufeli Belediyesi ve Yusufeli Motor ve Huy Sporları Kulübü işbirliği ile planlı 7. Yusufeli Offroad yarışlarına; Ermenistan, Gürcistan, Erzurum, Iğdır, Kars, Sivas, Artvin ve ilçelerinden 45 kol katıldı.

Araçların motor gücüne göre S1, S2, S3, S4 ve S5 kategorilerinde yarışan ekipler, mukavim parkurda dereceye eksiltmek amacıyla müthiş savaş etti. Sürücüler, bombe ve çukurlarla zorlaştırılan 2 bin 500 metre uzunluğundaki 40 kapıdan oluşan parkurda ara sıra tehlikeli anlar yaşarken, parkuru bitiremeyen araçlar hisse senedi makineleriyle pistten çıkarıldı.

Aracı yan yatan sürücü aracını düzeltip yarışa bitmeme etti

S2 kategorisinde yarışan Arhavi Tabiat Sporları Off-Road Kulübü’nden Çoban Hüseyin Güngör ve copilot İbrahim Arafal virajı alamayınca araçları yan yattı. Görevlilerin sebebiyle araçlarını düzelterek yarışmaya devam eden tayyareci Hüseyin Güngör seyirciler aracılığıyla destek alkışı alarak yarışı tamamladı.

Yusufeli Şehremini Eyüp Aytekin; “Baraj suları altında kalacak Yusufeli’mizin bu coğrafyasında ki serencam off-road yarışlarımızı düzenliyoruz. Önümüzdeki sene yeni coğrafyamızda bakir yerimizde bu form etkinlikleri boşaltmak içinde çalışmalarımıza başladık. Katılan bilcümle yarışmacılara teşekkür ediyor yarışlarda başarılar diliyorum” dedi.

Katılımın az çok aşkın olduğunu belirten YUMDOFF Başkanı Hasan Akan, off-road oyunlarının kamp süresince müziklerle, eğlencelerle 2 dolaşma sürdüğünü belirterek yarışların kazasız belasız tıpkısı şekilde bitirmeyi amaçladıklarını söyledi.

Share: