STSO’nun sedir üyesi ve patika komite seçimleri başladı

Sivas Tecim ve Uran Odasının (STSO) divan üyesi ve çığır komite seçimleri başladı.

Şehit Muhammet Öz Saygı Çipo Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirilen seçimlerde 4 bin 702 unsur, 25 patika komitesini baziçe edecek 67 meclis üyesini uzaklaştırmak amacıyla sandık başına gitti.

STSO’nun umumi heyet başkanı adaylarından bulunan başbuğ Mustafa Eken ile gayrı aday Anlaklı Özdemir, fikir kullanmadan önceki gazetecilere izah yaptı.

Seçimlerin kırnak olmasını dileyen Eken, “Üyelerimiz bugün demokratik ortamda Sivas’ın tacir ve sanayicisinin temsilcisini seçecek. Burada Anlaklı Satma ve arkadaşlarına, bizimle beraber sefer yürüyen arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. Bu seçimin galibi Sivas olacaktır. Şahıslar gelip geçicidir. O yüzden tek gerilim, taşkınlık olmadan bu seçimlerin biteceğini buradan Zeki Satış ile beraber belirtmiş oluyoruz.” dedi.

Özdemir birlikte kentin yeryüzü şişman sivil cemiyet kuruluşu olan STSO’nun seçimlerini akdetmek için olduklarını dile getirerek, “Hepimiz sükunet içerisinde birbirimizi yormadan, üzmeden, yakınlık, ülfet ilişkilerimize asla beis vermeden aynı intihap kampanyası yürütmeye değişmeyen verdik ve sona geldik. İnşallah bu şekilde seçimimizi tamamlar, sunma gür hizmeti kim yapacaksa seçmenimiz bunun kararını verir.” diye niteleyerek konuştu.

Konuşmaların peşi sıra Eken ve Özdemir oylarını kullandı.

Meclis üyesi ve meslek komite seçimlerinin arkası sıra 19 Kasım’da STSO’nun umumi heyet başkanı ve meclis başkanı seçilecek.

Share: