Sonuç an bilim… Er uğurlama eğlencesindeki tartışmada 11 kişiyi yaraladı, akdarı tarlasında yakalandı

KARAMAN’birlikte askere gidecek olan Yaşar T.’yi  uğurlamak için planlı eğlencede sâdır tartışmada pompalı tüfekle kalabalığın üzerine acı açıp 2’si bala 11 kişiyi yaralayan Ahmet Kıymetiharbiye Konur, çalıştığı darı tarlasında yakalandı.  Konur, emniyetteki işlemlerinin arkası sıra gönderme edildiği mahkemece tutuklandı.

Görüngü, 13 Ağustos saat 00.30 sıralarında Fatih Mahallesi’nde meydana geldi. Askere gidecek olan Yaşar T. için evlerinin önünde er eğlencesi düzenlendi. Eğlenenler beyninde belirlenemeyen nedenle tartışma imdi. Tartışanlardan Ahmet Porte Konur, elan sonraları mahalleden ayrıldı. Bire Bir müddet bilahare otomobille yeniden alana gelen Konur, pompalı tüfekle kalabalığın üzerine ateş açtı. Olayda 2’si çocuk 11 can yaralandı. Konur ise bir araçla fenomen yerinden kaçtı. İhbar konusunda bölgeye polis güçleri ve keyif ekipleri gönderme edildi. Yaralıların tıpkı kısmı, araçlarla aynı kısmı da ambulanslarla Karaman Terbiye ve Araştırı Hastanesi’ne kaldırıldı. Yaralılar, tedavilerinin ardından de taburcu oldu.

KAÇMAYA ÇALIŞTIOlayın ardından faaliyet başlatan Düzenlilik Şubesi Kıya Devir Amirliği ekipleri, şehir merkezinden ayrılan Ahmet Değer Konur’un tıpkısı darı tarlasında çalıştığını belirledi.  Polisin geldiğini görüp kaçmaya etkin Konur, kısa süren takiple yakalandı. Gözaltına alınan Konur, emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildiği mahkemece tutuklandı.

Share: