Sonuç an 3. mevzu: Kamyonla tır çarpıştı: 1 gaileli

Manisa’nın Salihli- Alaşehir karayolunda benzeri istikamette tempo halinde olan kamyon ve tır çarpıştı. Kazada kamyon sürücüsü yaralanarak Alaşehir Oran Hastanesinde otama altına alındı.

Kaza, Salihli-Alaşehir Karayolunun Piyadeler Mevkiinde saat 14.30 sıralarında meydana geldi. Salihli istikametinden Alaşehir’e doğru gidiş halinde olan İbrahim Ergün idaresindeki 47 KB 573 plakalı tır ile peşi sıra gelen Büyük Birey (62) idaresindeki 20 TF 579 plakalı kamyon çarpıştı. Çarpışmanın etkisiyle kamyonun dolay tarafı vahim hasar alırken kamyon sürücüsü Ali Birey yaralandı. Yaralı güdücü Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekipleri tarafından sıkıştığı yerden çıkarılarak olay namına mevrut 112 ambulansı ile Alaşehir Devlet Hastanesinde tedavi altına alındı. Tır sürücüsü İbrahim Ergün ise kazayı ızdırap almadan atlattı.

Kaza zımnında trafik akımı tek şeritten kontrollü olarak verilirken, karayolları ekipleri eliyle yolun temizlenmesi ve araçların çekilmesinin ardından trafik akışı normale döndü. Cingöz ekipleri kazayla ilgilendiren düzentileme başlattı. – MANİSA

Share: