Son zaman haberi… Boşanma davası açan eşi Dilek’i çivilemek için oğlunun doğum gününe çağırmış

MERSİN’da metrukiyet aşamasındaki eşi Gaye Karaman (35) aracılığıyla tabancayla maktul Iştiyak Karaman’ın (34), cinayetin işlendiği eve kocası marifetiyle, oğlunun tevellüt günü için çağrıldığı ortaya imdi. Istem Karaman’ın avukatı Beyaban Aklık Tucel, müvekkilinin henüz ilk dahi tehditler aldığını ancak engel vermesinden korktuğu için eşinden şikayetçi olmadığını kaydetti. Tucel, “Kaba, cinayeti henüz başlangıçta planlayarak gerçekleştirmiştir. Daha temel bakımına muhtaç 4 yaşındaki oğlunu kullanıyor. Arabadan iner inmez doğrudan incitici ediyor” dedi.

Yenişehir ilçesinde hususi tıpkısı hastanede laborant yerine müteharrik Gönül Karaman, eşi Tasavvur Karaman’dan metrukiyet davası açıp, ayrı evlerde yaşamaya başladı. Sav sürerken Gaye Karaman, 9 Eylül’dahi Ikbal Karaman’ı, oğlunun tevellüt gününe çağırdı. Dilek Karaman, oğlunu iletilmek ve ahzetmek amacıyla Erek Karaman’ın Karacailyas’taki evine gitti. Bu sırada evinden hor inen Misyon Karaman, yanındaki tabancayı çekip, araçtan inen Dilek Karaman’a 3 umum zehir etti. İhbar üzerine adrese polis güçleri ve esenlik ekipleri irsal edildi. Keyif ekibinin yaptığı kontrolde Karaman’ın hayatını kaybettiği belirlendi. Umu Karaman’ın cenazesi, ölü açımı işlemlerinin arkası sıra şifahane morguna kaldırıldı. Maksat Karaman ise polis ekiplerince yakalanıp, gözaltına makbuz. Umu Karaman’ın ailesine tasdik edilen cenazesi, Silifke ilçesinde toprağa verildi. Cinayetin ardından gözaltına alınıp, adliyeye irsal edilen Uğur Karaman bile çıkarıldığı gümrük kolcusu mahkemece tutuklandı.

‘ARAÇTAN İNER İNMEZ KIRICI EDİYOR’Ailenin avukatı Çöl Aklık Tucel, son aşama incitici tıpkısı durumla yüz yüze olduklarını belirterek, “Müvekkilim daha geçmiş de tehditler almış ancak engel vermesinden korktuğu için eşinden şikayetçi ham. Bu anide meydana mevrut cinayet değil. Şüpheli cinayeti elan başlangıçta planlayarak gerçekleştirmiştir. Cinayeti gerçekleştirirken dahi daha temel bakımına eksikli 4 yaşındaki oğlunu kullanıyor. Çocuğunu görmeye gittiğinde, araçtan iner inmez aracısız şiddetli ediyor. Şüphelinin yer ağır sıklet cezayla cezalandırılması için elimizden geleni yapacağız. Boşanma davası içerisinde yetke talebimiz bulunan” dedi.’KARDEŞİM EVE GELMEDEN ILK TABANCASINI HAZIRLAMIŞ’Kasıt Karaman’ın kardeşini öldürmeden ilk cinayeti planladığını söyleyen Istek Karaman’ın ağabeyi İsmail Göktaş, şöyle devam etti: “Kardeşim 12 yıl önceki evlendi. Evliliği boyunca sorunlar yaşandığını bize aktarıyordu amma her şeyi anlatmıyordu.  Fiziki ve ruhsal şiddete maruz kalıyordu. Annesinden artan aynı bırakıt meselesi vardı, bu nedenle daim servet istiyordu. Oğluyla yıldırma ediyordu. Ablamı arayıp ‘Heves’i öldüreceğim sizden biri karşıma çıkarsa onu üstelik öldürürüm’ demiş. Fenomen haset kardeşim tevellüt günü olan oğlunu almak için şahsın evine gidiyor. Kardeşim duygusal güvenliği olmadığı üzere yegâne gezmek istemiyor.  Bu yüzden komşusu ile gelişigüzel gidiyor. Kardeşim aşağıda şahsın çocuğu getireceğini düşünürken çabucak kurşunların hedefi oluyor. Kardeşim gelmeden önceki filhakika tabancasını hazırlamış. Kardeşimi görür gözsüz hiçbir husus söylemeden doğrudan 3 umum incitici edip öldürmüş. Çok üzgünüz. Ablamızın karın yerde kalmasın. Arz ağırbaşlı cezayı alsın” dedi.’KARDEŞİM İŞE YALNIZ GİDİP GELEMİYORDU’Kardeşinin serencam 2 ayda duygusal güvenliği olmadığı üzere işe azimet gelişinde yanında sürekli birilerinin bulunduğunu tamlayan Karaman’ın ayrıksı ağabeyi  Şaban Göktaş ise, “Kardeşimizi toprağa verdik amma geride evladı kaldı. O bize kardeşimizden gönül. Şu an alın tarafın yanında kalıyor. Fert güvenliğinden ikircim ediyoruz, devlet korumasına alınmasını istiyoruz. Bu sıradan ayrımsız cidal ile meydana gelen kıya değil. Bu planlı, tasarlanarak yapılmış aynı cinayet” diyerek konuştu.

Share: