Son an haberi! Ankara Itimat Müdürlüğü’nden takipli otodan hırsızlık yapan şahıslara “balon” operasyonu

Ankara Güven Müdürlüğü’nden takipli otodan hırsızlık eden şahıslara “balon” operasyonu

ANKARA – Ankara Güvenlik Müdürlüğü, takipli otodan hırsızlık yapan şahıslara müteveccih “balon” operasyonu gerçekleştirdi. Operasyonda biri çocuk olmak üzere 3 sakil gözaltına alındı.

Ankara’nın Pursaklar ilçesinde meydana gelen 30 bin lira paranın ve 1 milyon lira mesabesinde çekin çalındığı, bir periyot Mamak ilçesinde meydana gelen 13 bin doların çalındığı otodan hırsızlık olayları ile ilgili Ankara Emniyet Müdürlüğü Asayiş Idarehane Müdürlüğü Hırsızlık ve Yankesicilik Devir Amirliği görevlilerince icraat yapıldı. Çalışmalar neticesinde belirtilen hırsızlık olayının üç bed koca nefer tarafından Boz mülevven benzeri şalter ile gerçekleştirildiği öğrenildi. Bunun üzerine yapılan çalışmalarda olayda makbul miftah, Kıbrıs Köyü çın kâin tıpkısı dere yatağında tecezzi halde bulunmuş, nahoş eşhas yapılan çalışmalar neticesinde Kırıkkale iline çağrıştırmak üzereyken Elmadağ İlçesinde kovalamaca neticesinde yakalandı.

Ekipler yoluyla yapılan sorguda şahısların E.Y., F.B. ve suça sürüklenen yavru olan E. M. isimli şahıslar olduğu anlaşıldı. Çirkin E.Y. isimli şahsın yapılan eğin aramasında siyah torba içerisinde 29 bin 300 teklik, F.B. isimli şahsın peş aramasında ise 13 bin dolar para ele geçirildi. Şüphelilerden E.Y’ nin 44’ü otodan arakçılık gelmek için toplamda 86 cürüm kaydı olduğu ve 11 ayrı suçtan değişik illerdeki mahkemelerce arandığı kaydedildi. F.B.’nin ise 13’ü otodan arakçılık tutmak amacıyla toplamda 35 cürüm kaydı olduğu ayrıca Yozgat’ta kâin bir kuyumcudan izleme sonucu toplamda 3 kilogram altının çalındığı otodan hırsızlık olayının şüphelisi olduğu ve bu suçtan arandığı belirleme edildi. Suça sürüklenen yavru olan E.M’in ise 5 suç kaydı olduğu tayin edildi.

Öte yandan şüphelilerin yapılan sorgu işleminin arkası sıra adli makamlara atıf edildiği bildirildi.

Share: