Sivas’ta bitiren hakları konusunda eğitim bilimi programı düzenlendi

Sivas’ta belediyelerin zabıta ofis başkanları ve ticaret mülk müdürlerine yönelik tüketici hakları eğitim programı düzenlendi.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Tecim Bakanlığı Tüketicinin Korunması ve Çevre Gözetimi Umumi Müdürlüğü aracılığıyla “Tüketicinin Korunması Uygulamalarının Yerel Yönetimlere Yaygınlaştırılması Projesi” çerçevesinde Hamam Çermik’teki bir otelde düzenlenen terbiye programına, Sivas’ın yanında Kayseri, Tokat, Yozgat ve Malatya’dan zabıta ofis başkanları ve tecim il müdürleri katıldı.

Toplantıda mütekellim Tecim Bakanlığı Tüketicinin Korunması ve Ortalık Gözetimi Genel Müdürlüğü Ofis Başkanı Yakup Sunturlu ülke genelinde bir nice belediyede zabıta tüketici hakları vahit amirlikleri oluşturulduğunu anımsatarak, şunları kaydetti:

“Şehremaneti polis teşkilatlarına yönelik bu programı yapmayı kendimize aynı fariza addettik. Bu proje Cumhurbaşkanlığı Gösteri Planı kapsamında gerçekleştiriliyor. Projenin önemi pandemi sürecinde çokça daha ferah anlaşıldı. Zira piyasadaki karşılık artışları, karşılık etiketleri ve benzeri birçok vatandaşlarımızı kıygın fail hususlarla İlgili tecim il müdürlükleri, polis ile mail tıpkısı himmet içerisinde oldular. Bizim ilçe teşkilatlarımız yok. İllerde hoppadak mülk müdürlüklerimiz var. Alelhusus ilçelerde sizlerden büyük bindi aldık.”

Eğitim Bilimi programında tecim il müdürleri ve zabıta daire başkanlarına belediyeler tarafından yapılan iskontolu satışlar, satıştan çekinme ve fiyat etiketi denetimleri anlatıldı.

Ardından zabıta ofis başkanlıkları vasıtasıyla yapılan denetimlerin uygulamalı sunumları gerçekleştirildi.

Share: