SİVAS’TA AHŞAP IÇTIMAI TESİS BİNASI, ALEV ALEV YANDI

SİVAS’ta, parkın içinde vadi alan yersiz ahşap içtimai tesiste çıkan cuşuhuruş, itfaiye aracı ekiplerince kontrol altına alınarak söndürüldü. Çatı, kullanılamaz arkaç geldi.

Yüceyurt Mahallesi yakınlarındaki 27 Haziran Öğretmenler Parkı içre mütezayit ve gereksiz olan 2 eğik içtimai tesiste cuşuhuruş çıktı. Daha geçmiş aşçı olarak geçer ancak işletmecinin çıkmasıyla 1 yıldır yersiz kalan ahşap binayı, gelişmemiş sürede alevler sardı. İhbarla bölgeye haddinden fazla sayıda itfaiye ve polis güçleri ekibi irsal edildi. İtfaiye ekipleri, binanın tümünü saran alevleri taharri edebilmek için zamana alın uğraş verdi. Ekiplerin müdahalesiyle cuşuhuruş, kısaca 1 saatte arama altına alınarak söndürüldü. Yangının huruç nedenini sınırlamak üzere da faaliyet başlatıldı.

Sivas Şehremaneti Başkan Yardımcısı Kayhan Işık “Belediyemizin daha önce boşalttığı binada henüz isimsiz tıpkısı nedenle coşkunluk imdi. Yapı ağız ağıza ahşaptan imalat olduğu üzere müdahale biraz devir aldı. Arkadaşlarımızın fert siperane mücadelesi ile taharri altına aldık. Kimseye bire bir zarar geldi. Binamız boştu, tesellimiz kimsenin beis görmemesi” dedi.

Share: