Şita yaklaştığını hissettiriyor! Hava Bilgisi 4 havza için bora ve fırtına uyarısı yaptı

Hava Bilgisi Genel Müdürlüğü marifetiyle yapılan sonuç değerlendirmelere göre ülkemiz genelinin parçalı kayran düz haddinden fazla bulutlu, Doğu Akdeniz, Mutedil ve Gün Doğusu Karadeniz kıyıları, Maşrık Anadolu’nun kuzeydoğusu, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Niğde, Kayseri, Artvin, Muş, Bitlis, Van, Diyarbakır ve Siirt çevreleri ile Kırklareli’nin ağız, Balıkesir’in yıldız kesimlerinin yerel almak amacıyla boğanak ve kayran saha gök ses sağanak yağışlı geçeceği durum ediliyor.

Hava sıcaklığında koca tıpkısı ayrım olmayacağı, genellikle zaman normalleri civarında seyredeceği anlayış ediliyor. Rüzgarın genellikle kuzey ve kuzeydoğu yönlerden belli belirsiz, ara sıra ölçülü kuvvette, Marmara, Ege ve Batı Akdeniz’in çöz kesimlerinde akva, Marmara ve Kuzey Veli’de bazı bazı gücük kesiksiz sıkıntı (40-70 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

KUVVETLİ RÜZGARA DİKKAT

Rüzgarın Marmara ve Veli bölgeleri ile Gün Batısı Akdeniz’in çöz kesimlerinde kuvvetli, Marmara ve Kuzey Veli’de arada sırada gücük kesiksiz sıkıntı (40-70 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden ulaşımda aksamalar kabil yaşanabilecek olumsuzluklara karşı tedbirli ve tetik olunması gerekmektedir.

İLLERE BAKARAK GELGEL DURUMU

İSTANBUL: 20°C Parçalı ve çok bulutlanmış, aralıklı bora yağışlı

ANKARA: 18°C Modüler bulutlu

İZMİR: 26°C Parçalı ve beş altı bulutlu

ADANA: 30°C Parçalı ve çokça bulutlu, öğle vakti saatlerinde bağırsak kesimleri ile akşam ezanı saatlerinden sonradan iklim geneli boğanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ZONGULDAK: 18°C Parçalı ve çok bulutlanmış

TRABZON: 21°C Parçalı ve çokça bulutlanmış, espaslı bora yağışlı

ERZURUM: 17°C Modüler ve çok bulutlanmış, öğle vakti saatlerinden sonra bora yağışlı

DİYARBAKIR: 26°C Parçalı vadi saha çokça bulutlu, öğle vakti saatlerinden sonradan bora ve asuman curcunalı boğanak yağışlı

Share: