Şiddetli Varlıklı: Tafsilatlı Yıllardır Partimizde Alay Malay Görev Yaptığımız Kahramanmaraş Milletvekilimiz Dirayetli Ünal’a Hizmetleri İçin Teşekkür Ediyorum.

AKP Grup Başkanvekilliği’ne getirilen Heyecan Varlıklı, “Mufassal yıllardır partimizde alay malay görev yaptığımız 64. Hükümet Hars ve Turizm Bakanımız Kahramanmaraş Milletvekilimiz Becerikli Ünal’a hizmetleri, emekleri üzere teşekkür ediyorum. DOĞRU Öğür Grubumuzda bilcümle alay malay Milletimize hizmet önünde çalışmaya devam edeceğiz” açıklamasını yaptı.

AKP MYK toplantısı bugün yapıldı. Toplantının sürdüğü sıralarda; AKP Kahramanmaraş Mebus Yordamlı Ünal’ın bu akşam AKP Grup Başkanvekilliğinden “affını istemesinin” arkası sıra Umumi Başbuğ Yardımcısı Özlem Varlıklı yeni Takım Başkanvekili olarak atandı. Varlıklı, toplumsal medya hesabından yaptığı açıklamada Becerikli Ünal’a teşekkür ederek, AKP grubunda millete bakım üzere çalışmaya bitmeme edeceğini belirtti. Ensesi Kalın’in sosyal medya hesabından yaptığı izah şöyle:

“Teferruatlı yıllardır partimizde gelişigüzel fariza yaptığımız 64. Hükümet Firez ve Turizm Bakanımız Kahramanmaraş Milletvekilimiz Yırtıkça Ünal’a hizmetleri, emekleri üzere teşekkür ediyorum. SELIM Öğür Grubumuzda hep birlikte Milletimize bakım amacında çalışmaya bitmeme edeceğiz.

Genel Merkez’den… SELIM Fırka Grubuna… Milletimiz, Meclisimiz, Ülkemiz üzere çalışmaya bitmeme.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan özellikle olmak için, MYK ve MKYK Üyelerimize, Milletvekillerimize, dualarını ongun dileklerini ileten hep dostlarımıza içten teşekkürname ediyorum.”

HANGI OLMUŞTU

Usta Ünal, 21 Ekim’de Kahramanmaraş Pusula Fuarı’nda yaptığı konuşmada, ” Cumhuriyet Altını, bizim lügatimizi, alfabemizi, dilimizi, hasılı bütün tefekkür setlerimizi namevcut etmiştir” demişti. Ünal’ın bu sözleri kamuoyunda tepkiyle karşılanmıştı.

Ünal’ın bu sözlerine, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Fırka Umumi Başkanı Meral Akşener ve Halk İttifakı’nın ortağı MHP Umumi Başkanı Çap Bahçeli bile reaksiyon göstermişti.

Maharetli Ünal, konuya ilgilendiren cemaziyelevvel yaptığı bağlanmış açıklamada ise “Tarihte 16 fehamet kurmuş ayrımsız millete mensubiyetim ve gürültülü bayrağım Türkçemle gurur duyuyorum” demişti.

Ünal, bu akşam ise sosyal iletişim araçları hesabından yaptığı açıklamada “”Zaman bakımından kol başkanvekilliği görevimden affımı temenni ettim. Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, bugüne kadar şahsıma duyduğu yürek ve verdiği sorumluluklar için müteşekkirim. Kamuoyunun bilgisine saygılarımla sunarım” diye AKP Kol Başkanvekilliği görevinden istifasını duyurmuştu.

Share: