Şeyh Mansur’un aşırı mega yatı “Blue” Marmaris’te

Cayman Adaları bayraklı dünyanın arz nazik beşinci yatı olarak gösterilen 160 metre uzunluğundaki “Blue” isimli yat, Muğla’nın Marmaris ilçesine demirledi.

Öğlen saatlerinde Marmaris Körfezi’ne giriş fail dev yat, ilçedeki marinalara sığmadığı için Marmaris Limanı’nın balaban rıhtımına yanaştırıldı.

Yarın limandan ayrılacağı tamlanan yatın, 650 bin litre akaryakıt ikmali yapacağı öğrenildi. Blue yatına yapılacak mahrukat ikmali amacıyla kısaca 11 milyon teklik ödeneceği kaydedildi.

Uluslararası genel ağ sitelerinde, İngiliz ayak topu kulübü Manchester City’nin dahi sahibi Bir Gündüz Feneri Emirlikleri’nden Şeyh Mansur Bin Zayed Umum-Nahyan’a ilişik olduğunu belirtilen 160 metre uzunluğu, 26 metre genişliğindeki 2022 yılı yapımı baş döndürücü yatta, konforlu 24 kabinde 48 konuk ağırlanabiliyor.

Körfezden limana geçişi içten izlenen “Blue” isimli yatta, koşa helikopter pisti, 9 güverte, kumbaşı kulübü ve yüzme platformu, balkonlu kabinler, akarsu tasfiye sistemi, atıksu arıtması ve 80 mürettebat bulunuyor.

Düz ve beyaz hatlarıyla özen çekici tasarıma cemaat Blue, gündeş ve estetik görüntüsüyle ecnebi turistlerin de rabıt odağı oldu.

Malta Valletta Limanı’ndan mevrut yatın erte ilçeden ayrılacağı belirtildi.

Share: