Serencam zaman olgun… (ANTALYA)Tekmeli sopalı aracıma çarptın kavgası kamerada

(ANTALYA)Tekmeli sopalı aracıma çarptın kavgası kamerada

ANTALYA – Antalya’nın Kumluca ilçesinde aracına çarptığını gelecek sürdüğü polis güçleri memuru ile kavga eden ağababa ve oğlu, polis memuru vasıtasıyla zedelenmek edilip tabanca doğrultarak ölümle gözdağı edildiği iddiasıyla cürüm duyurusunda bulundu. Polis Güçleri memurunun birlikte cet ve oğlundan şikayetçi olduğu öğrenilirken, fenomen anı cep telefonu kamerasına yansıdı.

Fenomen, 2 Teşrinievvel Iş haset Bakir Mahalle Hasan Tuna Caddesi’ndeki bire bir apartmanın önünde yaşandı. Edinilen bilgiye göre, oto kaporta ve boyacısı Gürcan Kartal ile polis güçleri memuru M.Ö. ortada park yeri halindeki araca çarpma mevzusu yüzünden ağız dalaşı daha çok. Ağız Dalaşı güdük sürede büyüyüp kavgaya dönüşürken, M.Ö. iddiaya bakarak sopayla önceki Gürcan Kartal’a, peşi sıra olayı görüp engelleme üzere gelen oğlu Gökhan Kartal’a vurmaya başladı. Ata ve oğlu üstelik M.Ö.’ye saldırarak elinden sopayı aldı. Arkası Sıra M.Ö. tabancasını çıkarıp, karşı tarafa doğrultarak öldürmekle tehdit etti. Kartal ve oğlu, bunun üstüne görüngü yerinden ayrılıp evlerine döndü. İhbar konusunda fenomen yerine mevrut Kumluca İlçe Güllabi Komutanlığı ekipleri, kavgaya müdahil tarafları karakola götürdü. Taraflar birbirinden şikayetçi olurken, sevk edildikleri nöbetçi savcılıkça azade bırakıldılar.

“Temas yerimi çaput etti”

Olayı anlatan Gürcan Kartal, “Geldi ve kafama odunla vurmaya başladı. Kolumla kendimi korumaya çalıştım. Kolum, sırtım seçkin yerim mosmor. Seçkin yerimi çaput etti. Oğlumu çarşıya pide almaya göndermiştim. O üstelik gelirken benim sürgü yediğimi görmüş. O da koşarak geldi. Oğluma de vurdu. Ben da elinden sopayı aldım. Elinden sopayı aldıktan sonraları bana tabancasını çekti. Tabancanın ağzına mermiyi verdi ve öldürmekle gözdağı etti” diye niteleyerek konuştu.

“Psikolojim bozuldu”

Polis memurundan şikayetçi olduğunu belirten Kartal, “Psikolojim bozuldu, uykularım kaçmaya başladı. Bu adamın bana sopayla vurması ve oğlumun, çocuklarımın başına tabanca dayadıktan sonradan çok korktum. Ego ömrümde askerden apayrı yerde silah görmedim. Tıpkı apartmanda oturuyoruz ama bizim apartmanda kimse birbirini tanımaz. Ben çabucak ‘Benim arabama çarpmışsın’ dedim. Benim arabamı yaptırması falan üzere bir husus bile istemedim. Beni çarpma etti, dayak attı. Ben maddesel manevi haklarımı istiyorum. Şikayetçiyim bu arkadaşımdan” dedi.

Kavga andaç kamerada

Polis memuru M.Ö.’nün görevine bitmeme ettiği öğrenilirken, görüngü yadigâr cep telefonu kameralarına yansıdı. Görüntülerde polisin baba ve oğluna sopayla saldırdığı, tabancayı doğrultup ölümle tehdit ettiği ve cebin tarafın da gene sopayla polis güçleri memuruna saldırdığı anlar yer aldı.

(RS-SM-CC-Y)

Share: