Serencam an haberleri | Off-Road Festivali’nde kaza kamerada

ORDU’da ayrımsız araya gelen off-road tutkunları kip etaplardan oluşan parkurda, müthiş savaşım etti. Yarışlarda girdiği virajda takla atıp, karşıt dönen off-road aracının sürücüsü, çevredekilerin sayesinde araçtan kurtarıldı. Kaza kameralara yansıdı.

Ordu’bile ilk kez yapılan ‘Zümrüt Fındık Festivali’ kapsamında Büyükşehir Belediyesi ile Yason Off-Road Katabolizma Ekibi hisse senedi birliğinde ‘Ordu Buluşması Off-Road Festivali 2022’ düzenlendi. Altınordu ilçesine sınırlanmış Durugöl Mahallesi’ndeki Melet Irmağı’nın beraberinde yapılan yarışlara 40 ilden 250 şalter katıldı. Yarışmacılar, pist alanındaki mil, rampa, oyuntu ve virajlı yolda dereceye girebilmek amacıyla korkunç ayrımsız savaş sergiledi. It Canlı yarışlarda çamura saplanan vesait, hareket makinelerine bağlanan halatla çekildi. Yarışlarda virajı alamayarak cumbalak atıp, huysuz dönen off-road aracının sürücüsü Aziz Günay çevredekilerin sayesinde kurtarıldı. Ilçe ise kameralara yansıdı. Kaymakamlık sonrası Günay, gelişim makinesi sayesinde düzeltilen aracında gene yönelteç başına geçerek eksik bıraktığı parkuru tamamlandı. Seyirciler yarışmaya çetin ilgi gösterdi.

‘TOPARLAYAMADIM, DEVRİLDİM’Kazayı kırıcı almadan atlatan Aziz Günay, “Devrilme anında viraja az buçuk acul girdik sanırım. O esnada makine hafiften yanladı. Toparlayamadım, devrildim. Araba sporları tehlikelidir. Cümle yapmasın. Bunun fakat hevesli kendisine yapılması gerekiyor. Buradaki takım arkadaşlarımız da bu kadar durumlara mücehhez. Tığ bunun üzere bu sporu yapıyoruz. Aracımız devrildiği için yahut kaymakamlık yaptığı amacıyla rastgele mutsuzluğumuz yok. Tığ serencam namına bunu adrenalin amacıyla yapıyoruz. Adrenalimizin arka seviyede. Aracımızı düzelttikten sonra çalıştırıp parkurumuza devam ettik” dedi.’AMACIMIZ ORDU’MUZU TANITMAK’

Off-road ekibi üyesi Hasan Cebeci de “Burada hiç kimseyi kırmadan, üzmeden, tıpkı terslik çıkmadan eğleniyoruz. Buradaki benzeri konkur değil, hemen off-roadcılarımızı bir araya beyan etmek. Ordu’muzu tanıtmak. Burada pir bir şölen düzenleyip onları kupayla göndereceğiz. İnşallah devamı olacak bu festivallerin” diyerek konuştu.

Share: