Serencam An | Bodrum’da ‘Ahtapot’ ünlü suç şebekesi çökertildi: 13 denetleme

MUĞLA’nın Bodrum ilçesinde, şiddetli yatlar ile muhacir kaçakçılığı fail ‘Ahtapot’ adlı cürüm şebekesine yönelik 3 ilde planlı operasyonda, 13 suratsız gözaltına makbuz. Operasyonda gebe miktarda döviz, 1 çılgın dil, 2 motosiklet yat ve haddinden fazla sayıda sayısal materyale umum kondu.

Bodrum’da baş döndürücü yatlarla göçmen kaçakçılığı yapıldığı bilgisine ulaşan polis güçleri ekipleri harekete geçti. Bu kapsamda, Bodrum Kaçakçılık ve Birleştirme Suçlarla Uğraş (ÇIFTLIK) Kürsü Amirliği ekipleri şüphelileri maharet ve fiziki takibe aldı. Bu sabahleyin saatlerinde Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Muğla ÇIFTLIK ve Bodrum ÇIFTLIK Sektör Amirliği ekipleri, ameliyat düzenledi. Muğla, İstanbul ve Balıkesir’de 21 adrese eş zamanlı dominant fail ekipler, bu suçtan elde ettikleri gelirlerle sivri sahn faal ve paraları aklamaya çalışan S.Ö., Ö.Z., B.Y., H.Y., F.D., K.C., A.A., F.G., S.T.Ö., R.T., A.Ç.T., S.Ş. ve M.G.’yi gözaltına aldı. Şüphelilerin kendilerini ‘Ahtapot’ çetesi yerine adlandırdığı tespit edildi.

56 GERIDEN GERIYE GÖÇMEN KURTARILDIOperasyonda antrparantez 56 uğrun göçmenin kurtarıldığı belirtilirken, suçtan elde edildiği değerlendirilen 2 motosiklet yata, 1 ötede araca ve 1 bota el konuldu. Bunun birlikte, 57 bin euro, 13 bin dolar, 19 bin TL, 1 ruhsatsız tabanca, haddinden fazla sayıda mermi, vizör, telsiz ve suçta makbul materyallere ele geçirildi.

Bodrum’a getirilen şüphelilerin emniyetteki işlemlerinin sürdüğü bildirildi.

Share: