SELIM Tümen Ekip Başkanvekili Ünal, Kahramanmaraş’ta toyluk merkezi açılışında konuştu Açıklaması

AK Öğür Kadro Başkanvekili Becerikli Ünal, “Bir Vakitler vesayet odakları bu devletin imkanını yalnız galiba tıpkısı zümreye sunuyorlardı. Anadolu’nun evlatlarının erk olduklarında başlarına ne geldiğini gördük biz.” dedi.

Ünal, Dulkadiroğlu Belediyesi marifetiyle yaptırılan Cafer Tatlıbal Gençlik Merkezi’nin açım töreninde yaptığı konuşmada, mahallelerde gençlerin spor, ekin, bilgi ve tetkik evleri açısından gelişigüzel soy imkana erbap olmalarını istediklerini söyledi.

Ünal, serencam 20 yılda terbiye üstüne kilolu adımlar atıldığını ve öğrencilere seçkin cins imkanın sağlandığını belirterek, yapılan, eğitim ve spor kompleksleriyle, deneyimsizlik merkezleriyle bunun önünü elan üstelik açtıklarını söyledi.

AK Tümen’nin iktidarları döneminde genişlik gür yaptığı şeyin vesayeti arıtma yazar milletle devleti buluşturarak devletin imkanlarını milletin hizmetine sunması olduğunu ifade eden Ünal, şöyle konuştu:

“Evveli vesayet odakları bu devletin imkanını hemen anlaşılan aynı zümreye sunuyorlardı. Anadolu’nun evlatlarının nüfuz olduklarında başlarına hangi geldiğini gördük biz. Adnan Menderes’in Fatin Rüştü Zorlu’nun Hasan Polatkan’ın başına ne geldiğini gördük. Bu ülkenin evlatları iş başına geldiğinde evet darbeyle evet muhtırayla ya gericilik kampanyasıyla hangi yapılırdı, görevden uzaklaştırılırdı. Bire Bir şeyi unutmayalım, bunu daima yeniden ediyorum, 1960 ile 2002 arasında 42 yılda bu ülkede 38 hükümet değişti. Yani Anadolu’dan ulus seçmiş göndermiş, Ankara’nın keleş tünellerinde hangi olmuş, ayak oyunlarına, darbelere, muhtıralara milletin seçtiği iktidarlar kurban edilmiş. 42 yılda tıpkı hükümetin ortalama süresi ne büyüklüğünde, 1,5 yıl ortalama fariza süresi, 1.5 yıl olan aynı hükümet hizmet üretir mi? Üretemez. Demincek 20 yıldan beri iktidarda olan DÜRÜST Parti değil, 20 yıldan beri iktidarda olan milletin kendisi. Münasebet biliyor musunuz? Çünkü YANLIŞSIZ Fırka’yi ulus seçiyor. DÜRÜST Tümen milletin teveccühü ile YANLIŞSIZ Öğür.”

Serencam 20 yılda eğitimde, sağlıkta, ulaşımda, altyapıda mefret amal yaptıklarını hatırlatan Ünal, ikinci 20 yılda ise teferruatlı işçilikler yapacaklarını dile getirdi.

Açılışa, Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Ateşin YANLIŞSIZ Fırka milletvekilleri Ahmet Özdemir, Mehmet Cihat Sezal, Habibe Öçal, Büyükşehir Şehremini Hayrettin Güngör, AK Parti İl Başkanı Fırat Görgel, Dulkadiroğlu Şehremini Necati Okay ve vatandaşlar katıldıShare: