SELIM Parti’li Çakır: “Kılıçdaroğlu’nu kınıyorum”

AK Tümen Erzincan Saylav Hüccet Çakır, “Mızrap ticareti ve servet aklayarak cari açığı bloke etmek kabilinden perde donör tıpkısı iftirayı yiğit Türk polisi ve alicenap jandarmamıza atan Kılıçdaroğlu’nu kınıyorum.” dedi.

Çakır, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında Cumhuriyet’in 99. yıl dönümünde TOGG’un dizi üretime geçtiğini ancak bazı çevrelerin Türkiye’nin ilerlemesini hazmedemediğini söyledi.

CHP Umumi Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarını aktaran Çakırdoğan, şunları kaydetti:

“Henüz sabık hafta onurlu Türk ordusuna ‘kimyasal zırh kullandı’ iftirası atan doktor müsveddesinin ihaneti unutulmamışken, bu yol üstelik mutsuz bire bir bühtan bu ülkenin esas ihtilaf partisinin genel başkanından geldi. Metal ticareti ve servet aklayarak cari açığı durdurmak kadar perde donör benzeri iftirayı, kahraman Türk polisi ve gururlu jandarmamıza atan Kılıçdaroğlu’nu kınıyorum. Milletimizin erinç ve refahı için mütemadi çalışan, bu uğurda canlarını feda fail şerefli düzenlilik güçlerimize atık bu iftira milletimizi içten üzmüştür. Kılıçdaroğlu’nu, eksiksiz leşker, polis güçleri ve bitirmiş mensupları, sülale ve yakınlarından kusur dilemeye nida ediyorum.”

Hisse Senedi Çakır, “Kılıçdaroğlu’nun, Amerika ziyaretinde aldığı emirleri uyguladığını, tuhaf iftiralarla gündemi tağyir çabası zarfında olduğunu” ifade etti.

AK Tümen Mersin Ağacı Mebus Ulvi Cumhur Ötede de TOGG’un saf üretimine başlanmasına ilgilendiren açıklamalarda bulundu.

Share: