Seçer: “İş insanlarına gönlümüz birlikte engelsiz kapımız üstelik”

Sazak Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, hareket insanlarına seslenerek, “Mersin Ağacı Büyükşehir Belediyesi kendisine gelişim insanlarımızın uray bürokrasisi ile ait ne talebi olursa olsun, şayet aynı nehiy, bire bir geciktirme olayıyla karşılaşırsanız, başkanınız Taş Binadadır. Bizim size gönlümüz birlikte yıldızlı kapımız üstelik vazıh” dedi.

Seçer, katıldığı benzeri ödül gecesinde, Mersin Ağacı ekonomisine cephe veren gelişim insanlarına ödüller arz edeceklerinden kortej ederek, “Bizim için mehabetli olan Mersin Ağacı’e ekonomi, sanat, firez dünyasından değer katan kayırıcı sayısını bırakmak. Bu ebat bana elan aşkın mutluluk, henüz fazla keyif ve elan aşkın azim veriyor. Zira ben bu kentin belediye başkanıyım. Herkesin güvencesiyim, abisiyim, kardeşiyim ve herkese bakım götürmekle mükellefim” diyerek konuştu.

Seçer, siyaseti politik platformlarda doğrusu konuştuklarını rapor ederken, Mersin Ağacı ekonomisine ait yaptığı değerlendirmelerde, “Hoşgörü, bağıntı, ilişki, beraberlik, bunlar retorikte kulağa haddinden fazla oflaz mevrut şeyler ama hayatın gerçeğinde ayrımlı şeyler oluyor. Biz kenti yönetim edenler; hep çirkinliklerle, güzelliklerle, mutluluklarla, acılarla boğuşup, olumsuzlukları olumluya atıf gayreti içerisindeyiz. Politik platformlarda filhakika zaruri yerlere lüzumlu mesajları verecek yürekte ve birikimdeyiz” ifadelerini kullandı.

“Sazak, gerek kent gerekse de devlet ekonomisine çokça balaban katkısı olan ayrımsız kent”

Komutan Seçer, Sazak’in kızıl bire bir ekonomisi olduğundan kortej ederken, “Sazak Belediyesinin durumu çokça iyi. Çünkü çalışıyorsunuz. Im geliyor, dünyanın seçkin eliyle ithalat yapılıyor, gümrük vergisi ödeniyor. Mahdut dışına ihraç malları gidiyor, gümrüğe tabiyse gümrük vergisi ödeniyor. Bir Numara tam gümrük vergileri geliyor. İşletmelerimizin, sanayinin, ticaretin kentimize sağladığı katkı dahi çok önemli ayrımsız meydan tutuyor. Bu söylediklerim, Sazak’in konuşu konjonktürünün esasta bir tespiti. Burası tecim kentidir. Mersin limanla müesses aynı şehir, limanla büyümüş tıpkısı şehir. Bu liman herkesin. 2005’te özelleştirilmiş amma halkın limanı. Almak kim tığ dünyanın herhangi bir tarafına giden ya da mevrut vergilerden balaban aynı gerçeklik sağlıyorsak, nasıl esas taşımalık limanını tabi, boşaltma, ihraç, ithal, transit, hep dökme taşımalık yüklerin Mersin’den muamelat görmesi üzere, bu yatırımın gerçekleşmesi üzere avazımızın çıktığı kadar nida zorunluluğumuz vardır. Bunu siyasetçilerden da irade etme zorunluluğumuz var” şeklinde konuştu.

“Kentimiz maalesef, merkezi bütçeden hak ettiği kadar yararlanamıyor”

Mersin’in haddinden fazla algı ödediğini ancak yatırım üstüne 23-24. tam meydan aldığını kaydeden Seçer, şöyle devam etti; “Mersin’in yatırım üstüne daha yukarılara çıkması için 13 milletvekili var. Onlar Ankara’da, yerli siyasetçiler ise burada vazifesini yarmak zorundadır. Gaziantep, Kayseri, Konya, Malatya kabilinden şehirler, parlamentoda hep siyasal partileri baziçe eden milletvekillerinin işbirliği yapması sonucu büyüdü.”

Bağış alacak kişileri üstelik kutlayan Başkan Seçer, “Mersin Ağacı ekonomisine ulama sunan yekpare gelişim insanlarımıza kolaylıklar diliyorum. Mersin Büyükşehir Belediyesi adına hisse senedi insanlarımızın şehremaneti bürokrasisi ile ilişkin hangi talebi olursa olsun kâfi kim doğru, amme ve Sazak yararına olsun, eğer ayrımsız obstrüksiyon, aynı tavik olayıyla karşılaşırsanız, başkanınız Taş Binadadır. Hangi büyüklüğünde uray ve belediye başkanıyla iletişim, o büyüklüğünde kentimize, sokağımıza, caddemize katkı olduğunu bilmenizi istiyorum. Bizim size gönlümüz da bulutsuz, kapımız bile zahir. Kâfi ki Türkiye’nin, kentin ve halkımızın yararı için kadın. İnşallah ati günlerimiz bugünlerden haddinden fazla daha ongun olacak. Herhangi Bir devir olduğu kabilinden gene erinç ve hazar içerisinde olacağız. Provokasyonlara, tezgahlara, saldırılara alın cingöz olacağız, uyku ve vasıtalık içerisinde olmayacağız” dedi.

Başkan Seçer, konuşmasının ardından altın sponsorlara plaketlerini sunma etti. – MERSİN

Share: