Sazak Büyükşehir’den Yer Sarsıntısı Bölgelerinde İçme Suyu Çalışması

Mersin Büyükşehir Belediyesi, depremzedeleri susuz bırakmamak ve müstevli hastalıkların önüne artırmak için çalışmalara başladı. Büyükşehir Belediyesi MESKİ ekipleri, Adıyaman Gölbaşı ilçesinde depremden zarar gören ve kullanılamayan içme suyu ve şebeke hatlarını onarıyor. Ekipler, bölgedeki lağım döşemi hatlarını üstelik titizlikle temizliyor.

Mersin Ağacı Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü ekipleri, depremden etkilenen bölgelerden biri olan Adıyaman Gölbaşı İlçesinde içme suyu ve lağım döşemi hatlarındaki arızaları çalmak için çalışıyor. Büyükşehir, bir yandan depremzedelerin içme suyu ihtiyacını giderirken, bire bir yandan birlikte müstevli hastalıkların önüne koymak için şebeke hatlarını temizliyor.

BÜYÜKŞEHİR, VATANDAŞLARIN SUSUZ KALMASININ ÖNÜNE GEÇİYOR

MESKİ Genel Müdürlüğü, Adıyaman Gölbaşı ilçesinde içmece suyu ve şebeke hatlarında oluşan arızaların tespiti ve onarılması amacıyla içme suyu hizmet-onarım ara bulucu, sızıntı tayin uzlaştırıcı, vidanjör ve kanal açılış aracıyla gelişigüzel ekiplerini görevlendirdi. Evleviyet namına ilçenin içmece suyu ihtiyacını fasletmek ve vatandaşları susuz bırakmamak üzere seferber olan ekipler, depremde beis gören hatların tespitinin arkası sıra tamirat çalışmalarına da başladı. Şebeke hatlarındaki tıkanıkların inceden inceye temizliğini sağlayıcı ekipler, fosseptik çukurlarını dahi çekerek, taşmaların önüne geçiyor.

Share: