Sazak Büyükşehir Belediyesi Danışma Toplulukları’ndan Tarsus’ta Delici Başarım

Mersin Büyükşehir Belediyesi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 99. sene dönümü kutlamalarını cümbüş içerisinde gerçekleştirmeye başladı. Büyükşehir’in düzenlediği ‘Cumhuriyet Altını Şöleni’ konser ve oratoryolarının ilki, Tarsus’ta düzenlendi.

Programa Büyükşehir Belediyesi Genel Yazman Yardımcısı Serdal Gözayaz, CHP Tarsus İlçe Başkanı Av. Âşık Varal, Büyükşehir Belediyesi ve Tarsus Belediyesi Sedir üyeleri, STK temsilcileri, muhtarlar ve sanatseverler katılma gösterdi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Firez ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı bünyesinde mevcut Türk Folk Müziği, Türk Danışma Müziği, Ahali Oyunları ve Site Orkestrası müzisyen ve sanatçılarının oluşturduğu ‘Sanat Toplulukları’ üyelerinin görüntü aldığı oratoryoda orkestra şefliğini Daniel Fedorean yaptı.

Büyükşehir Belediyesi Hars ve Içtimai İşler Dairesi Başkanlığı Koordinatörü Opera Sanatçısı Soprano Ebedî İspir Özdülger, Mezzo Soprano Nihan Okkalı Kültürlü, Tenor Saygınlık Polat, Bariton Ardıl Aktar, Bas Mehmet Yılmaz’ın saha aldığı konserde, umum oyunları ekipleri üstelik oyunlarıyla geceye vasıf kattılar. Geceleyin de solocu sanatçılar da hayalet aldılar.

Sahne arkasındaki dev ekranda Kurtuluş Savaşı mücadelesini gösteren fotoğrafların yansıtıldığı oratoryoda  “Çanakkale İçinde Yakışıklı Çarşı”, “Kırıcı Başını Duman Almış”, “Ayrımsız Başkadır Benim Memleketim” ve özellikle  “İzmir Marşı”nda kasırga en üst seviyeye bundan sonra. Türk bayraklarını sallayarak yırlamak ve marşlara zevcelik fail Tarsuslu sanatseverler, ruh meşgul dakikalar yaşadılar.

“CUMHURİYETİN 99. YILINI KUTLAMAK HADDINDEN FAZLA FENA HÂLDE”

Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal faaliyetlerini daima izlem ettiğini kaydeden Kükremek Özbozkurt, “Çokça memnunuz, seçkin etkinliğe katılıyoruz. Vahap Başkanımıza de çok teşekkür ediyoruz bu etkinlikleri düzenlediği amacıyla. Bize bu seçeneği sunduğu üzere çokça memnunuz. İyi kim varlar, yolumuza bitmeme ediyoruz. Vahap Başkanımızla beraberiz” dedi.

Geceye katılan terbiyeci Erdal Göçen ise keyifli anlar yaşadığını belirterek, “Cumhuriyetin 99. yılını kutlamak güzel, sevinçli benzeri akşam ezanı. Teşekkürname ediyoruz. Gayet iyicene ve muvaffakiyetli. Umum oyunları motifleriyle süslemeleri de antrparantez güzelce. Tebrik Kartı ediyorum” diyerek konuştu.

Oratoryonun ikincisi Yenişehir Atatürk Firez Merkezi’nde 28 Ekim Cuma Namazı günü saat 20’da sanatseverlerle buluşacak.

Share: