Sayan’dan seçim varsayımı: Budun İttifakı kazanırsa 6-7 ayda kullanılmamış seçime gideriz ancak o süreçte Suriye’ye dönmeyeceğimizin garantisi bulunmayan

2023 yılında yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerine ait partilerin çalışmaları eksiksiz hızıyla devam ediyor. Güzeşte akşam katıldığı aynı hareketli yayında gündeme ilişkin mütekellim Balkı Belediye Reisi olan Müddeiumumi Sayan, haziran ayında yapılacak seçimlere ait dahi azrail aynı iddiada bulundu.

“ÜLKENİN SURİYE’YE DÖNMEYECEĞİNİN GARANTİSİNİ VEREMEM”

Sayan ” Millet İttifakı’ndan aynı aday, Cumhurbaşkanlığı’nı kazanırsa bu devlet yer geç 6-7 kamer içerisinde seçime harcama. Yönetemezler. Yapamazlar. Sayın Erdoğan ve ekibi yüzdelik 65-70 ile mankafa döner sermaye. Fakat o 6-7 kamer içerisinde bu ülkenin Suriye’ye dönmeyeceğinin garantisini veremem.” ifadelerini kullandı.

İMAMOĞLU’NA YÖNELTME YAPTI

Sayan, Ağrı’de ulaşımı ucuzluğunu anlatırken ise İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu bile gaye aldı. Sayan, “Dünyanın arz gergin ulaşımı bizde. Ve sıfır otobüsler. Öyle İmamoğlu’nun yolda artan otobüsleri gibi değil ha. 12 metrelik, itekleme değil bizatihi revan. Arkadan iteklemeli değil. 5-6 kişiyi ücretsiz taşıyorlar, araba bozuldu mu iteliyorlar. Bu onlardan değil. Eskimemiş kol oluşturmuşlar İstanbul’birlikte. Seçme otobüse 10 kişi sudan ucuz biniyor, otobüs durdu mu onlar iteliyor” dedi.Share: