Samsun’dan kısa güdük

Milli Eğitim Bilimi Bakanlığı marifetiyle hesaplı Mesleksel Terbiye Merkezi (MESEM) Beceri Telafi Programı kapsamında Havza Milli Terbiye Müdürlüğü ile benzin ürünleri imalatı fail Otat Besin Endüstri ve Tecim Ltd. Şti. arasında 80 işçiyi kapsayan Mesleksel Yetişek Merkezi Beceri Telafi Programı İş Birliği Protokolü imzalandı.

Protokol kapsamında 6 ay süresince 80 işçiye yetişek verilecek ve program böylelikle kudretli olanlara beceri belgesi düzenlenecek.

Eğitim içeriğinin tümü işletmelerde yapılacak olup, eğitimlerin takibi, hisse senedi ve işlemleri ise Bölge Martir Recep Şahin Mesleki ve Beceri Küçük Asya Lisesi Müdürlüğünce gerçekleştirilecek. Antrparantez yetişek süresince, şakirt ve kalfaların sigorta pirimi ile işletmelere minimum ücretin yarısı büyüklüğünde azamet katkısı ödemesi yapılacak.

Kesim İlçe Milli Terbiye Müdürü Murat Sağlam’ın makamında imzalanan protokol öncesi Kuvvetli tören düzeni hakkında bilgiler verdi.

İş insanı Mustafa Başaran ise mesleki yeterliliğin ve eğitimin önemine aksan yaptı.

Konuşmaların peşi sıra Sağlam ile Otat Gıda Uran ve Tecim Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Başaran beyninde iş birliği protokolü imzalanandı.

Çarşamba’bile Anadan Görme Rahvan At Yarışları yapılacak

Çarşamba Belediyesi tarafından düzenlenen Geleneksel Rahvan At Yarışları’nda sporcular farklı kategorilerde toplamda 151 bin 750 TL’lik bağış için yarışacak.

Çarşamba Belediyesi, Geleneksel Atlı Spor Dalları Federasyonu ve Çarşamba Rahvan Süvari Spor Kulübü paydaşlığında birleştirme edilen Geleneksel Rahvan At Yarışları, 2022 federasyon kulları çerçevesinde, federasyon hakemleri idaresinde 18 Ilkgüz Muamele haset saat 12.00’de Yeşilırmak Ulus Bahçesi’nde yapılacak.

Belediye Başkanı Halit Doğan, “Çarşamba’mızda Anadan Görme Rahvan Beygir Yarışı geleneğimizi yaşatıyoruz. Müthiş bir rakiplik, balaban tıpkısı hukuk ortamında gerçekleşecek yarışlarımıza mecmu hemşehrilerimizi bekleriz. 18 Ilkgüz Veriş haset ülkemizin değişik yerlerinden gelen rahvan atlama beygiri yarışçılarını ve onların heyecanına, mücadelesine iştirak etmek talip izleyicileri Çarşamba’mızda ağırlayacağız. Sporun kenti Çarşamba’mızda her branşta varız.” diye niteleyerek konuştu.

Tük Kızılay’dan Nayman ve Özdemir’e teşekkürname

Türk Kızılay Samsun Soluk Bağışı Merkezi marifetiyle Tehlikesiz Soluk Temini Projesi kapsamında koku bağışına verdikleri destek dolayısıyla Bölge Kaymakamı Cengiz Nayman ve Havza Şehremini Sebahattin Özdemir’e teşekkür belgesi verildi.

Türk Kızılay Samsun Koku Bağışı Merkezi Müdürü Dr. Başkomutan Bayram, Çağ Bağışı Üstünlük Uzmanları Salih Kaya ve Yaşar Keleş ile Türk Kızılay İlçe Koordinatörü Ömer Faruk Çörekçioğlu, Kaymakam Nayman ve Belediye Reisi Özdemir’i makamlarında mülakat etti.

Söz, Ilçebay Nayman ve Belediye Başkanı Özdemir’e, ilçelerinde içki bağışı kampanyası düzenleyerek verdikleri desteklerden çevre teşekkürname belgesi sunma etti.

Kavak’ta kullanılmamış yetişek-öğretim yılının başlaması zımnında merasim düzenlendi

Kavak’ta 2022-2023 eğitim-tedrisat yılının başlaması nedeniyle merasim düzenlendi.

Soğuksu Mahallesi’ndeki Atatürk Otopark ve Meydanı’nda gerçekleştirilen törende, İlçe Milli Eğitim Bilimi Müdürü Orhan Balaban yoluyla Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının peşi sıra törene, 19 Mayıs Ortaokulu bahçesinde bitmeme edildi.

Nazik, burada yaptığı konuşmada, ilçede 18 okulda 405 öğretmen ve ateş parçası ile 3 bin 451 öğrencinin dersbaşı yaptığını söyledi.

Kavak Kaymakamı Faruk Atar, yeni eğitim bilimi talim yılının mecmu öğrenci ve öğretmenlere kandırıcı olmasını diledi.

Konuşmaların arkası sıra öğrenciler eliyle şiirler okundu, el oyunları gösterisi sunuldu.

Havza SYDV’den 200 öğrenciye okul hediyesi

Toprak Kaymakamı ve Içtimai Teavün ve Tesanüt Vakfı (SYDV) Başkanı Cengiz Nayman, yeni eğitim-talim yılının başlaması ile birlikte ihtiyaç sahibi 200 öğrenciye diş sağlığı seti ile çeşit, kalem kutusu gibi 7 parçadan oluşan kol ihsan edildiğini belirtti.

Nayman, yaptığı açıklamada, çalışmanın Kesim Milli Eğitim Bilimi Müdürlüğü ile kolektif yürütüldüğünü söyledi.

Ekonomik yoksunluk içinde kâin, örgün eğitime bitmeme fail 200 öğrenciye 12 bin 400 teklik mesabesinde diş sağlığı ve kırtasiye seti bağış ettiklerini nâkil Nayman, “Geçen yıl ihtiyaç sahibi öğrencilerimize müteveccih yaptığımız icraat bu sene üstelik artarak devam edecek. 2022-2023 eğitim bilimi-tedrisat yılının öğrencilerimize başarılar getirmesini diliyorum.” dedi.

Jandarmadan içki bağışına destek

Havza İlçe Uyanık Komutanlığı ilçede planlı nefes bağışı kampanyasına destek verdi.

Mehmetçik Meydanı’ndaki nefes bağışı otobüsüne gelen İlçe Açıkgöz Komutanı Astsubay Mümessil Başçavuş Özkan Temiz ve uyanık personeli çağ bağışında bulundu.

Parlak, “Tıpkı dem bire bir can demektir, dem bağışını hangi büyüklüğünde artırırsak o büyüklüğünde mebzul olur.” dedi.

Havza’da 150 sosyal basamak yapılacak

Belediye Reisi Sebahattin Özdemir, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan aracılığıyla açıklayan Cumhuriyet tarihinin sunma şişman sosyal konut projesi kapsamında ilçede TOKİ tarafından 150 toplumsal konutun yapılacağını açıkladı.

Özdemir, ilk kez bölük sahibi olacak vatandaşların müracaatlarını mezun banka şubeleri ile e-çap üzerinden yapabileceklerini belirtti.

Share: