Samsun haberleri! Çarşamba’da Hendek-Skeet Atış Poligonu hizmete girecek

Karadeniz bölgesinin ilk ve yegâne Hendek-Skeet Atış Poligonu’nun yapımı Çarşamba’bile tamamlandı. 30 Ilk Teşrin’dahi düzenlenecek bökelik ile poligon hizmete girecek.

Çarşamba Belediyesince yapımı tamamlanarak ilçeye kazandırılan Karadeniz’in geçmiş ve bir tane Hendek-Skeet olma özelliğini taşıyan atış poligonu, 30 Ekim Muamele günü gerçekleşecek şampiyonluk ile açılacak. Değişik illerden gelen 40 sporcu birlikte şampiyonada yarışacak.

Sporun rastgele dalında Çarşamba’dahi yatırımlarının devam ettiğini kaydeden Çarşamba Belediye Reisi Halit Doğan, 43 bin metrekarelik alanda yapımı tamamlanan poligonun ilçeye balaban değer katacağını tabir etti. Komutan Doğan, “Çarşamba’mız yalancılık sporuna beceriksiz bir kaza. Çarşamba Belediyesi yerine 43 bin metrekarelik aynı kayran üzerinde hayata geçirdiğimiz Trap-Skeet Atış Poligonumuz, Karadeniz Bölgemizde önce ve bir tane olma özelliğini taşıyor. Poligonumuz sayesinde atıcılık sporu ile ilgilenen sporseverlerimiz emin ve rahat bir şekilde atış çalışmalarını ilçemizde gerçekleştirebilecekler. Farklı illerden bir nice sporsever, poligonumuza gelerek antrenmanlarını yapabilecek, düzenlenen müsabakalarda yarışma imkanı bulabilecekler. Çalışmalarımız tamamlandı. Hendek-Skeet Atış Poligonumuz, 30 Ekim Ilişki haset gerçekleşecek ‘Açılış Şampiyonası- Cumhuriyet Altını Kupası’ ile hemşerilerimizin ve sporseverlerimizin hizmetinde olacak” diye konuştu.

Değişik illerden bir nice sporcunun bile açılış şampiyonasına katılacağını belirten Başkan Doğan, “Güzelce benzeri şampiyonluk gerçekleştirmeyi umuyoruz. Sporun herhangi bir dalında, ilçemize yıpranmamış yatırımlar kazandırmaya devam ediyoruz. Hem kentimiz hem bile bölgemiz açısından nazik tıpkı ayar. Cemi sporseverlerimizi açılışımıza bekliyoruz” dedi. – SAMSUN

Share: