Samsun haberi: Samsun polisine 5 bakir motor takviyesi

Samsun Güvenlik Müdürlüğü Güvenlik Idarehane Müdürlüğüne kapalı yunus, atmaca ve narkotim ekipleri amacıyla alınan eskimemiş motosikletler, düzenlenen törenle hizmete sunuldu. Bakir motosiklet takviyesi ile Itimat Müdürlüğü bünyesinde aktif kendisine 53 motosikletle gelişigüzel 92 personel fariza yapacak.

Motosikletli polis güçleri timleri; asayiş, uyuşturucu ve gidiş geliş kadar olaylarda aranan şahısların yakalanmasında, meydana mevrut olaylara sunma gücük sürede müdahale edilmesinde ve yanlışlık işleme amacındakilerin caydırılmasında koskocaman bire bir caka oynuyor. Bu çerçevede Güven Umumi Müdürlüğü vasıtasıyla Samsun İl Güvenlik Müdürlüğüne tahsis edilen 5 bakir motosikletin tasdik töreni yapıldı. Az şeritlerde dinamik manevra özelliği, insanın anatomisine bakarak arz şen oturuş koltuğuna cemaat olması, 0’dan 100’e yaklaşık 4 saniyede çıkabilme üzere özelliklere cemaat olan motosikletler, Samsun Emniyetinin gücüne vahim katacak.

“2002 yılında 1 olan motor sayısı, demin 53 oldu”

Konfirmasyon töreninde evvel adına konuşan Samsun Itimat Müdürü Dr. Ömer Urhal, “İlimizde 2002 yılından itibaren 1 motor ve 3 personel ile göreve başlayan işyar unsurlarımız, zamanla çevirici gereç bakımında desteklenmiş, büyüyerek şehrimizde polisin görünürlüğünü artırarak teşkilatımızın vitrine haline gelmiştir. Yunus, delice ve narkotiklerimizden oluşan motosikletli unsurlarımızın kullanmış olduğu motosikletlerimiz yer gündeş şekilde yenilenmiştir. Bugün göreve alınacak 5 motosikletle birlikte bütün 53 motosiklet ve 92 personel alay malay görev yapmaya devam edecektir” dedi.

Çok sayıda uyuşturucu konu ele geçirildi

Motosikletli personelin 2022 yılında yapmış olduğu ameliyat karşı vukuf veren Başmuallim Urhal, “Personel ve motosiklet sayımızdaki bu çoğalma; ilimizde meydana mevrut güvenlik ve trafik olaylarına yer kısa sürede engelleme edilmesi, suçun işlenmesinin önlenmesi, suçlarının takibinin henüz yakın tıpkı şekilde yapılması açısından önem yer etmektedir. Motosikletli unsurlarımız vasıtasıyla 2022 yılının 9 mahiye diliminde 413 bin 650 şahsa GBT sorgusu yapıldı, aranan 766 isim yakalandı. 345 ruhsatsız tabanca, 83 av tüfeği, 48 zayıf nekes tabanca, 3 bin 546 mütenevvi çaplarda mermi, bin 324 nüsha kesici cihaz, 17 kilo duman, 2 kilogram bonzai, 426 gram metamfetamin ve sair uyuşturucu maddeler ele geçirildi” diyerek konuştu.

“Motosikletli polislerimiz suçluların çetin rüyası”

Törende meşveret fail Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, “Motosikletli polislerimiz, cürüm ve suçlularla mücadelede haddinden fazla şişman benzeri aktördür. Bunu karşı pazı birlikte çok ferah biliyor. Onlar amacıyla polislerimiz tırsmak ve korkulacak birer unsurdur. Arkadaşlarımızın kâffesi haddinden fazla gençtir. Motosikletlerimiz çok güçlüdür. temas trafiğe püsürsüz, aceleci ayrımsız şekilde gitme galibiyetine sahiptir. Suçluların bunaltıcı rüyasıdır. Ben motosikletli polislerimizi şimdiye kadar yaptıkları başarılardan etraf kutluyorum. Suç ve suçlularla savaş ederken tetik görünmek zorundayız. Aynı tanenize engel gelse burada ne kadar üzüleceğimizi biliyorsunuz. Ben hoş olsun diliyorum” şeklinde konuştu.

Konuşmalarının ardından Samsun Valisi Görgüsüz, motosikletler ve icraat üzerine ekiplerden hikmet aldı. Törenin ardından ekipler, görevlerinin başına döndü. – SAMSUN

Share: