Sahte doktorun vukuatları bitmiyor! Kendisini başka aynı hastanede de beyin cerrahı kendisine tanıtmış

Trabzon’da 4 dönem ilk yapım işçisi Serkan Ayaz, yeşil doktor önlüğü giyip, boynuna stetoskop takarak KTÜ Farabi Hastanesi Acil Servisi’ne geldi. Bire Bir müddet hastane uğrunda bekledikten bilahare girdiği evgin servis triaj alanında sökel yakını ve abla arasındaki tartışmaya karışma olan Ayaz, kendisini ‘hekim’ kendisine tanıtıp, yardımcı olmak istediğini söyledi. Tereddüt konusunda asayiş görevlilerinin kimlik sorduğu Ayaz’ın doktor olmadığı anlaşıldı.

SERBEST BIRAKILDI

Bu sırada züğürt yakını, Ayaz’a tokat attı. Güvenlik görevlilerinin hastane dışına çıkardığı Ayaz, polis ekibi marifetiyle gözaltına alındı. İfadesi alınan ve savcılığa irsal edilen Ayaz, tutuksuz yargılanmak amacıyla başiboş bırakıldı.

RİZE’YE YENİ ATANDIĞINI SÖYLEMİŞ

Serkan Ayaz’ın, 27 Ağustos’ta gittiği Rize’üstelik, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim Bilimi ve Araştırı Hastanesi’nde kendisini ‘nöroşirürjiyen’ olarak tanıttığı görüntüleri dahi ortaya artık. Hekim odasında görevlilerle dostça ettiği anlarda kayda alınan görüntülerde, Ayaz’ın nöroşirürjiyen olduğunu ve Rize’ye yıpranmamış atandığını söylediği anlar saha alıyor. Ayrımsız hastanede ameliyathaneye bile girdiği belirtilen ve görevlilerin kimlik sorgulamasında hekim olmadığı mahsus Ayaz için kanuni işlem başlatıldığı öğrenildi.

“DOKTORLUK İSTİYORUM, MESLEĞİ AKTARMAK İSTEDİM”

Öte yandan Serkan Ayaz’ın, polisteki ifadesinde, “Doktor olmak istediğim için mesleği tanımaya, öğrenmeye çalışıyordum. O nedenle hastaneye gittim. Sonuçta 6 sene tababet okuyacağım. 6 sene sonradan pişman olmak istemem. Onun üzere önceden bu çığır lacerem yapılıyor, diye öğrenmek, deneyim yapmak istedim” dediği öğrenildi.Share: