Rize haberleri… Rize Şehir Hastanesi deniz dolgu çalışmalarında sona yaklaşıldı

Rize’bile deniz doldurularak düz yazı edilecek 850 akak kapasiteli Rize Kent Hastanesi amacıyla çalışmalar bitmeme ediyor.

Taşlıdere ve Hamidiye mahalleleri arasında 340 bin metrekare konusunda yapılacak Rize Kent Hastanesi için dolgu mesnet çalışmalarına aile ayında başlandı. Çalışmaların sene sonuna büyüklüğünde tamamlanması planlanıyor.

Rize Valisi Eksiksizlik Çeber, AA muhabirine, Rize Site Hastanesinin mensur edileceği alandaki bahir dolgu çalışmalarının yüzde 80’lere yaklaştığını söyledi.

Diğer taraftan bile tenkis çalışmalarının devam ettiğini tamlayan Çeber, “Kısa süre içerisinde, yıl sonunu bulmadan ihalesini yapacağız. İki yıllık tıpkı müddet içerisinde bile vatandaşlarımızın hizmetine sunmuş olacağız.” dedi.

Çeber, iyicene tıpkısı şifahane nesir edileceğini rapor ederek, “850 kalifiye yataklı vagon aynı hastane olacak. İhtiyaç çabucak tığ o sayıyı 1500’e büyüklüğünde çıkarabileceğiz. beher hastamız yattığı odadan bahir manzarası görecek.” diye niteleyerek konuştu.

Hastanenin mimari açıdan birlikte çokça fena hâlde olacağını, Rize- Artvin Havalimanı üzere ön mimarisi ve karakterini yansıtacağını aktaran Çeber, etrafındaki bahçe ve rekreasyon alanlarının da bir şekilde yapılacağını kaydetti.

Vali Çeber, hastanenin vakit kaybetmeden Rize’ye değil, Artvin’e, Erzurum İspir’den Rize’ye kadar olan bölgeye, tıpkısı zamanda Gürcistan’a birlikte bakım edeceğini aktararak, şöyle dedi:

“Onunla da yeterli kalmayacağız. Hedefimiz Orta Asya’nın 4 milyon civarında olduğunu bildiğimiz kalifiye esenlik hizmeti ihtiyacı olan vatandaşları. Yani normal hizmetlerini alıp üstelik nitelikli aynı bakım için ayrıksı yere gerekseme duyan Orta Asyalıları bile hedefliyoruz. Onları afiyet turizmi ile bu arada bu hastanemize getireceğiz. Söz Gelişi böbrek ameliyatı olacak. Diyeceğiz ki ‘Gel üç aktarılma seni Rize’da yaylalarda rehabilite edelim, bilahare ameliyatını ol, sonrasında ayrımsız hafta elan lüzumlu termal tesislerimizde gerek yaylalarımız birlikte söz. Ondan sonra hem beynen hem fiziken metin şekilde ülkene dön’. Hakeza hedeflerimiz var. Bu hedefler üzere yapılan bir sayrılarevi olacak.”

Share: