Reze Belediyesinde acil uzanım tatbikatı yapıldı

Muğla’nın Menteşe ilçesinde uray yoluyla müstacel buut tatbikatı gerçekleştirildi.

Reze Belediyesi Selen İşleri Müdürlüğü İdari Bakım Binasında AFAD ve Menteşe Belediyesi hisse senedi yeri sağlık ve asayiş birimi ekiplerince yapılan tatbikatta, çalışanlara sarsıntı takkadak yapılması gerekenler, hararet çıkış nedenleri ve itfa usulleri ile cuşuhuruş ve yer sarsıntısı esnasında yapılacaklar anlatıldı.

Ekipler eliyle katılımcılara, yangında herif ve kayıt istirdat, ilk yardım ve evgin tahliye konularında bile vukuf verildi.

Senaryo gereği siren sesleriyle başlayan tatbikatta, öncelikle bina güvenli benzeri şekilde boşaltıldı ve çalışanlar Evgin Toplanma Merkezine geldi.

Acil kapsam ekiplerince, binada çevrilmiş mütezayit yaralıların kurtarılmasının arkası sıra tehlikesiz bölgede sıhhi imdat müdahalesi yapıldı.

Reze Belediye Reisi Bahattin Sim, gazetecilere, tatbikatın amacının gelişim sağlığı ve güvenliği konusunda önceden belirlenen işyar personelin, beklenir bir kıyamet yerinde neler yapabildiğini ve eksikleri görmek olduğunu söyledi.

Muğla’nın birinci rütbe zelzele kuşağında saha alan bir memleket olduğuna ilgi çeken Sim, afetlere hazırlık kapsamında personele hem ivedili kapsam eğitimi verdiklerini hem da kılgılı yerine neler yapılacağını gördüklerini kaydetti.

Share: