Reisicumhur Yardımcısı Oktay, Sivas’ta esnafı konuşma etti Açıklaması

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Sivas’ta esnafı mülakat etti.

Oktay, muhtelif programlara karışmak üzere geldiği kentte Atatürk Caddesi’ndeki esnafa ziyarette bulunarak vatandaşlarla dostça etti.

Çay ocağında açıklamalarda bulunan Oktay, uzun zamandan beri Sivas’a gelip vatandaşlarla hasbihal etmeyi arzuladığını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın selamlarını ileten Oktay, “Sivas ile ait milletvekillerimiz, şehremaneti başkanımız, valimiz, diyar başkanımız ve cümle arkadaşlar âdeta çokça tehlikeli çalışıyorlar. Sivas’ta temas, beraberlik, dayanışma muhteşem, bunun de bereketi geliyor ve Sivas’a hizmet yerine yansıyor.” dedi.

Oktay, Sivas üzere ellerinden mevrut hangi varsa yapmaya amade olduklarını tabir ederek, Samsun-Sivas şimendifer hattıyla ilişik dahi yapılabilecek ne varsa yapacaklarını vurguladı.

Sivas’ın ulaşımda hem esmer yolları hem çipo yolları hem birlikte albeni yolları anlamında ana merkezlerden biri olduğuna dikkati çeken Oktay, “Üste yazgı olursa alelhusus geri hizmet taşımada sanayi boyutunda esas merkezlerden, dudak noktalarından birisine dönüşecek, dönüşmeye de başladı zaten. Bu, Sivas’a hareket ve ekmek kendisine da dönecek.” diye konuştu.

Kentte eskimemiş benzeri tevhit endüstri bölgesinin hazır olduğunu dile getiren Oktay, “Yatırımlar başlamış durumda ve bu üstelik 40 bin kişilik ilave istihdam adına Sivas’ımıza dönecek yani bunun anlamı şu: 40 bin gencimize ve gitmek talip, say yaşında olan insanımıza memleketinde çalışma imkanı sunacak. Dolayısıyla tığ bunu alelhusus haydi istiyoruz. Hem ilimizin kalkınmasına yardım vermiş oluruz hem üstelik gençlerimiz kendi ilinde çalışmış peki.” ifadelerini kullandı.

Oktay, 65 yaşını sabık hiçbir vatandaşın ele ayağa düşmemesi gerektiğini belirterek, sözlerini şöyle tamamladı:

“Yani hiçbir şekilde başkasından yardım beklememeli. Mehabet bu anlamda üstüne düşeni sosyal müzaheret kendisine vermeli. Nedeniyle bizim yaptığımız bu. Kadın ayvaz ayrımı yapmadan seçme çeşit katkıyı vermeye çalışıyoruz ve bunu sizin dile getiriyor olmanız bu anlamda fena hâlde ayrımsız madde. Yalnız o bile değil, afiyet hizmetleri anlamında, alelhusus özellikle engelliler anlamında şayet benzeri külfet varsa sizin hastaneye değil, doktorun sizin ayağınıza geliyor olması, hele özellikle yatalak hastalarımız üzere… Tığ bile hangi imkanlar varsa bunu yansıtıyoruz.

Bizim amacımız evlatlarımızın, vatandaşlarımızın takviye etmek. Içtimai celal olmanın gereklerini hesabına getiriyoruz.”Share: