Rahatlık Paraşütü Dolay Dünya Kupası XC Open yarışlarında korkunç savaş devam ediyor

Çameli Ön Paraşütü Yöre Acun Kupası XC Open yarışlarında 71 sporcu kıyasıya mücadeleye bitmeme ediyor. Yaylacık Dağı’nda 2 bin 150 metre yükseklikten atlayan sporculardan dereceye girenler ödüllendirilecek.

Çameli Belediyesi’nin sülale sahipliğinde gerçekleştirilen 8. Arsıulusal Kültür, Turizm, Ekincilik ve Tabiat Sporları Festivali çerçevesinde, Yaylacık Dağı’ndan 2 bin 150 metre yükseklikten Kat Paraşütü Ön Acun Kupası XC Open yarışlarında 71 sportmen 4 haset geride bıraktı. Korkunç bitmeme eden mücadelede sporcular geçmiş çevrim Burdur ili Gölhisar ilçesine, ikinci çevrim Tefenni ilçesi, üçüncü aktarılma Gölhisar, dördüncü gün Tefenni ilçesine baş aşağı gerçekleştirildi. Paraşütçülerin rengarenk paraşütleri gökyüzünde görsel şölenler oluşturdu. Uçuş rotası üzere Yaylacık Dağı’ndan atlayan sporcular, Denizli semalarında uçtukları rotalarını arz acul tamamlayanlar 3 Ilkgüz Cumartesi haset ödüllendirilecek.

Artun Bayrak: “Yabancılarla gelişigüzel rekabet etmek dört dörtlük bir duygu”

Muğla’nın Fethiye ilçesinde dinamik çarkıt milli sportmen Artun Sembol, “Çameli çok mümasil olduğu amacıyla sürekli buraya gelip uçuyoruz. Genellikle dünyada çokça hakeza yerde uçtum. Amma Çameli erdemli bir potansiyele sahiptir. Öğrenciler üzere az buçuk henüz edisyon kalkış alanıdır. Ama umumi olarak kayırıcı düzey pilotlar üzere birlik benzeri yerdir. Domuzuna bir etkinlik, yabancılar geldikçe tığ daha vukuf paylaşarak, henüz iyi kendimizi ilerletebiliyoruz. Daima birbirimizle uçtuğumuz halde çok aşkın performansımızı yükseltemiyoruz ya de eksikliklerimizi göremiyoruz. Ama tabii ki yabancılarla alay malay yarışmak dört dörtlük tıpkı önsezi” diyerek konuştu.

Ömer İlman: “Bu güzelliğin önümüzdeki yıllarda bitmeme etmesini istiyoruz”

Denizli Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, “Bugün yoz çokça pir bire bir organizasyona Çameli yerine eş sahipliği yapıyoruz. Dünyada rüzgar yönüyle bakıldığı zaman sayılı pistlerden birisidir. Çokça iyicene eskimemiş tensikat bile yapıldı. Çameli Belediye Reisi Cengiz Arslan’a da çok teşekkürname ediyoruz. Bu pistin yapımında, gelişmesinde nazik emekleri var. Sporun gelişmesi namına, Çameli ilçesinin gelişmesi için filhakika tabiat sporlarının bir nice çeşitlerinin yapılabildiği düz var. Bu şampiyonanın önümüzdeki yıllarda yapılacak şampiyonalarda çevirici olacağını rüya ediyoruz. Bu güzelliğin önümüzdeki yıllarda bitmeme etmesini istiyoruz. Sporun başarıya ulaşması ve centilmence mücadelenin böylecene kazasız belasız yarışmalarını arzu ediyorum” dedi.

Birey Markka: “Ayrımlı pilotlarla aşırılmak çokça domuzuna”

Amerika’dan yarışmaya katılan Duygusal Mark, “İlk Çameli uçuş alanından uçuyorum. Çok güzelce bir uçuştu. Çok mutluyum burada olduğum amacıyla, ayrımlı pilotlarla uçmak çok güzelce” şeklinde konuştu. – DENİZLİShare: