Parkta otururken silahlı saldırıya uğrayan İpek, yaşamını yitirdi (2)

Çanakkale’de, 2 bala annesi İpek Kürşat parkta bankta arkadaşıyla otururken kimliği belgisiz kişinin silahlı saldırısına uğradı ve kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi. Kürşat’ın avukatı Ahmet Aptal, silahlı saldırının İpek Kürşat’ın çocuklarının gözünün uğrunda meydana geldiğini söyledi.

EŞİ HAPSE GİRDİ, GENÇ KADININ DIRIMSEL KABUSA DÖNDÜ

İpek Kürşat’ın eşi Emre Kürşat’ın (37), 10 Ilk Teşrin 2021 yılında cinayet şüphelisi kendisine tutuklanıp, cezaevine gönderilmesinin peşi sıra İpek Kürşat’ın öldürülen kişinin ailesi ve yakınları eliyle gözdağı edildiğini anlatan Uslu, bu nedenle tüvana kadının ailesiyle alay malay Çanakkale’den Lapseki ilçesine taşınarak, yersiz bir eve sığındığını söyledi.

“ÖLEN KİŞİNİN YAKINLARI SÜREKLİ TEHDİT MESAJLARI ATIYORDU”

Avukat Uslu sözlerine şöyle devam etti: “Kürşat, Lapseki Cumhuriyet Altını Savcısı’na fert güvenliği olmadığıyla ait bire bir arzuhâl yazmıştır. Evi tefviz edilen ancak tek özdek alınmayan Kürşat, 06.01.2022 tarihinde Çanakkale Valiliği Itimat Müdürlüğü’ne, ‘Ölen kişinin yakınları bana daim toplumsal medyadan ve cep telefonuma intikam mesajları atıyor. Telefonumda mukayyet olan intikam mesajlarının zapta geçirilmesini istiyorum. Bana, çocuklarıma ve babama yöneltilen tehditlerin sakil ve mail olması, ikametimizin ölenin yakınları aracılığıyla bulunabileceği ve bize zarar verebilecekleri korkusuyla yaşamaktayız. Tehditlerin açıkça ve çokça mail olması cihetiyle polis güçleri koruması tahsis edilmesini ve bu tehditlerin kaldırılmış edilecek başka vacip kanuni tedbirlerin alınmasını talep ediyorum’ kayıtlı ayrımsız arzuhâl gönderdi.

“BÜTÜN ÖLÜM KORKUSUYLA YAŞADI”

İpek Kürşat imdi aramızda bulunmayan. Kürşat aradan sabık 1 yılda ofisimize de taksiyle gelip, gidebildi. Hiçbir ant yolda yürüyemedi. Hep ahiret yolculuğu korkusuyla yaşadı. Zira seçkin zaman telefonuna mevrut yıldırma mesajları vardı. Kürşat, zaruri şikayetleri yapmasına karşın çocuklarının gözü uğrunda parkta öldürüldü.”

Share: