Ortadan kaybolan geyiğe ‘Geri dön’ çağrısı

Ortadan kaybolan geyiğe ‘Geri dön’ çağrısı

Bir hafta önceki geyikle yârenlik ederken ‘Git, ferda sabah gine gel’ diye seslenen aşçı şefi Orhan Kalkan ayrımsız haftadır rastgele yerde aranan geyik Mete’ye seslendi:

“Ben sana 100 kilometre uzağa mı git dedim Mete? Şuraya git dedim çabukça. Şu ormana git bilahare gel dedim, restoranda insanlar var dedim”

“Hangi olursun dümbelek dön Mete. Bak tıpkısı henüz sana böyle davranmayacağım, sana kızmayacağım. Müşteriler de olsa seni kovalamayacağım Mete. Ne tamam izansız dön Mete. Seni bekliyorum”

MANİSA – Tarım ve Orman Bakanlığı 4. Mıntıka Müdürlüğü marifetiyle Spil Dağı Milli Parkına salınan 14 geyikten biri olan ve ‘Oğlum bak git’ videosunda aynı hafta önceki geyikle sevgi ederken ‘Git, yarın sabahleyin gene gel’ diyerek seslenen aşevi şefi Orhan Kalkan tıpkı haftadır rastgele yerde aranan geyik Mete’ye seslendi: “Mete ben sana restorandan uzaklaş dedim, sen ne yaptın ya. 7 gündür arasında yoksun. Beğenilmeyen olduk. Bak aynı elan sana hakeza davranmayacağım, sana kızmayacağım. Müşteriler dahi olsa seni kovalamayacağım Mete. Ne olur kafasız dön Mete. Seni bekliyorum.”

Manisa Spil Dağı Milli Parkına Ekincilik ve Orman Bakanlığı 4. Mıntıka Müdürlüğü tarafından salınan 14 zer geyikten sunu ünlüsü olan geyik Mete değme yerde aranıyor. ‘Oğlum bak git’ ismiyle içtimai medyada izlenme rekorları kıran videonun arkası sıra ünlenen geyik, videodaki aşçı şefinin, “Bak burası aşevi sen buraya giremezsin. Ego sana hep kemirmek veriyorum zaten. Biraz anlayışsız dur bekle.” demesinin arkası sıra ormana doğru yol alarak gözden kayboldu.

Özel ekip marifetiyle aranıyor

Bir haftadır ilk Şehzadeler ilçesinin Karaoğlanlı Mahallesinde, arkası sıra Turgutlu ve Salihli sınırlarında tanıdık kızıl geyik için Milli Parklar Toprak Müdürlüğü ve Yunusemre Belediyesi yoluyla özel tıpkısı kadro kuruldu. 4 gündür hava kararana kadar gelişigüzel yerde aranan geyik bulunduğunda baştan Spil Dağı Milli Parkına bırakılacak. Içtimai medyada izlenme ve rekorları facia videodaki lokanta şefi Orhan Kalkan bile geyik Mete’ye gene nükteli bire bir dille seslenerek, ‘Geri dön’ çağrısında bulundu.

“Seni çokça özledik ne tamam gel Mete”

Spil Dağı Milli Parkı restoranı şefi olan Orhan Koruyucu, “Mete sen nereye gittin oğlum evet? Ben sana restorandan uzaklaş dedim, sen ne yaptın ya. 7 gündür beyninde mahrum. Sen bana kızdın mı, kaçtın gittin. 4 gündür ekipler senin peşinde. Perişan olduk, takipçilerin kenef oldu tığ kenef olduk. Nerelere gittin sen? 100 kilometre uzağa gittin. Ego sana 100 kilometre uzağa mı git dedim Mete? Şuraya git dedim anında. Şu ormana git sonra gel dedim, restoranda insanlar var dedim. Sen bana rağbet mü koydun, sen bana kırıldın mı Mete? Bak haddinden fazla üzülüyorum senin üzere. Ağladım, ağlayacak durumdayım bak gözünü seveyim mankafa dön Mete. Ekipler peşinde, seni bulamıyorlar şuanda. Canla başla çalışıyorlar onlardan kaçıyorsun. Onlardan kaçma. Onlar senin iyiliğini düşünüyorlar Mete gözünü seveyim. Hangi olursun ferasetsiz dön Mete. Bak ayrımsız daha sana hakeza davranmayacağım, sana kızmayacağım. Müşteriler de olsa seni kovalamayacağım Mete. Ne evet gabi dön Mete. Seni bekliyorum. Bak Pablo dahi seni bekliyor. Hepimiz seni haddinden fazla özledik. Hangi olur izansız dön Mete. Bu büyüklüğünde kalbinin kırılacağını bilmiyordum Mete. Seni çok özledik hangi tamam gel Mete.” diye niteleyerek Spil Dağı Milli Parkından uzaklaşan değerli geyiğe fikir gönderdi.

Share: